Francuzi uče da budu ljubazniji prema turistima
Cilj projekta jeste ohrabriti hotelijere, taksiste i prodavače da budu ljubazniji prema turistima i shvate da nemaju svi jednake želje i da ne planiraju na isti način da provedu odmor.
Vodiči treba da nauče ljude koji imaju najviše kontakta s turistima da, naprimer, britanski turisti žele da im se obraćaju i da ih zovu po imenu, da njihove aktivnosti budu raznovrsne i zanimljive i, iako je to Parižanima rano, žele večeru najdalje do 18 ili 19 sati.
Vodiči takođe uče pružatelje usluga da se Japanci i Italijani ne pozdravljaju na isti način i da Italijani putuju u grupama i kasno doručkuju, a Japanci se neće požaliti čak i ako nešto ne smatraju korektnim. Takođe, uče ih da Amerikanci žele obrok do 18 sati i da im se podrazumeva da u sobi imaju bežični internet. Takođe, uče ih da su Kinezi opsednuti šopingom i da očekuju od prodavaca da su uvek nasmejani.
Cilj projekta je da se promeni način na koji se Francuzi ponašaju prema turistima, ali i da se promeni reputacija Pariza kao najneljubaznijeg grada na svetu.
Inače, Pariz godišnje poseti najmanje 33 miliona turista, a prema istraživanjima procenat nezadovoljnih turista iznosi 97 odsto.
Komentari 2
ne znam za sever FR,al od Garo
od prodavca u selima od 2000 stanovnika, do milionskog grada...
ako bilo kojeg grajanina na ulicama grada ljubazno zamolite za neku infomaciu, jos ljubaznije ce vam sve objasniti ako zna
u marketima ako ne znate u kojoj gondoli je neki artika, radnik toga marketa ce vas odvesti do tog aertikla
sve sto je navedeno je tacno, bezbroj puta doziveh ljubaznost Francuza na ulici,prodavnicama,javnom prevozu...
Steva-NS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar