Najsjajniji grad na svetu je Kanbera

Spektakularna svetlosna instalacija koja je u australijskoj prestonici, Kanberi, postavljena povodom božićnih praznika, oborila je sve rekorde.

Spektakularna svetlosna instalacija koja je u australijskoj prestonici, Kanberi, postavljena povodom božićnih praznika, oborila je sve rekorde.

Blizu 1,2 miliona LED lampi okačenih o 120 kilometara kablova oblikovano je u tri međusobno povezana džinovska božićna poklona.

Ginisova knjiga rekorda potvrdila je da je reč o dosad najvećoj svetlosnoj instalaciji na svetu. Raskošna instalacija je plod višemesečnog planiranja australijskog advokata Dejvida Ričardsa i tima volontera koji su činili arhitekte, inženjeri, građevinske kompanije i inženjeri zvuka.

Prethodni rekord držala je svetlosna instalacija od 181.540 sijalica postavljena u uzbekistanskom gradu Šurtan. Ričards je prošle godine oborio rekord najveće kućne svetlosne dekoracije, tako što je svoju vilu u predgrađu Kanbere okitio sa 502.165 sijalica.

"Božićne svetiljke unose duh slavlja", izjavio je Ričards za BBC. "Ukrašavamo našu kuću godinama i ljudi dolaze iz svih krajeva da vide svetiljke", dodao je on.

Novac koji će biti prikupljen tokom trajanja instalacije biće namenjen lokalnoj humanitarnoj organizaciji koja pomaže porodicama koje su izgubile dete.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja

Avion devet sati leteo nikuda

Avion Britiš ervejza se okrenuo na pola puta preko Atlantskog okeana, zbog čega su putnici leteli devet sati nikuda.