Bobanu Damnjanoviću iz Velike Drenove kod Trstenika kućni ljubimac je divlji vepar, težak više od 200 kilograma.
Boban Damnjanović poslednjih deset godina se ne razdvaja od svog vepra Gileta, a njih dvojica često šetaju po selu, po čemu su postali poznati u ovom delu Srbije.
Kada je stigao u Veliku Drenovu, Gile je imao tek nekoliko kilograma. Boban ga je dobio tako što je jednom prilikom svojim prijateljima poklonio lovačkog psa, a oni njemu zauzvrat, malo divlje prase.
"Dobio sam ga na poklon pre deset godina od prijatelja sa Stare planine. Dobio sam Gileta u znak poštovanja, a ja sam njima poklonio lovačkog psa. Gile danas ima i potomke, a zanimljivo je da me nikada nisu povredili, vole da se druže i sa brojnom decom koja dolaze kod mene da ih posmatraju", priča Damnjanovi.
Gileta je baš ta umiljatost od prvog dana spasla ražnja pred prvi Božić, a danas je Gile narastao u grdosiju tešku više od 200 kilograma.
I dok Gile živi u selu u dvorištu vlasnika, njegovi potomci su u "Gataru“ kako u ovom delu Srbije zovu tor za životinje, gde ih Boban svakodnevno obilazi.
"Dešavalo se da neko namerno otvori kapiju, pa Gile i krmače izađu. Međutim, ubrzo su se vraćale u "Gatar“, jer toliko su se pripitomile, da ovaj ograđeni prostor smatraju svojim domom. Ovaj mali je bio odsutan dva dana i vratio se“, kaže Boban Damnjanović.
On priča i da je često sa prijateljima u lovu, ali da pušku nikada nije okrenuo ka životinji. Voli prirodu, pse, a divlje životinje ceni i poštuje kao i ostala živa bića, pa ubijanje u lovu ne dolazi u obzir.
"Idem u lov, puštam pse da tragaju za divljači, nosim pušku sa sobom, ali nikada nisam odstrelio nijednu životinju. To nisam učinio, jer poštujem te životinje", objašnjava ovaj Trsteničanin.
Komentari 2
vox
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar