Kina pravi "fabriku za kloniranje" - 100.000 dolara za klona ljubimca

Kina će izdvojiti oko 30 miliona dolara u izgradnju "najveće fabrike za kloniranje" koja će imati svoj centar za kloniranje, banku gena, kao i odeljenje za istraživanja.
Kina će izdvojiti oko 30 miliona dolara u izgradnju "najveće fabrike za kloniranje" koja će imati svoj centar za kloniranje, banku gena, kao i odeljenje za istraživanja.

 

U budućnosti u ovoj "fabrici" bi se mogli "gajiti" i ljudski organi u telima životinja za potrebe transplantacije.

U ovu svrhu, potpisan je ugovor sa najvećom kineskom kompanijom "Bojalajf grup", koja se bavi replikacijom ćelija. U ovom poduhvata učestvovaće i južnokorejska Fondacija za biotehnološka istraživanja "Soam", koja je do 2005. godine klonirala više od 550 pasa.

Ljubitelji će moći da kupe kopiju svog ljubimca ukoliko pošalju uzorak njegovom tkiva i plati 100.000 dolara. Međutim, još uvek nema dokaza da su ovi klonovi sposobni za izvršavanje složenih zadataka u kojima su uspešni bili psi čiji DNK nose.

Kako prenosi kineska novinska agencija "Ksinhua", u "fabrici za kloniranje" uzgajaće se klonovi pasa, mačaka, trkačkih konja, primata i mnogih drugih životinja.

  • 26.11.2015 11:38
    Bezdušnost ljudi uzima maha.
    Sada nemamo zlo, strave i užasa samo iz Amerike, već imamo i iz Kine. Samo niko neće da govori kojim sve strašnim patnjama od bolesti izložene klonirane životinje u svom kratkom životu, kao što je slučaj sa svakom klonom. Setimo se kako je prošla prva klonirana životinja, i kako brzo uginula od mnoštvo bolesti i patnje. Ali bitno da nekima to služi za zabavu i igru.
  • Vlada

    26.11.2015 08:35
    ---
    Žalim za svim živim bićima koja će patiti zbog ljudske bezočnosti, nesaosećajnosti sa životom koji nas okružuje i pohlepom.
  • Viktor

    25.11.2015 12:06
    6th Day
    Hehe, zvaće je RePet :)

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja