Fosil te životinje, nazvane "Siamogale melilutra" nađeni su u pokrajini Junan, na jugozapadu Kine, piše u najnovijem broju britanski naučni časopis "Journal of Systematic Palaeontology". Nađeni su cela lobanja, zubi, donja vilica i druge kosti.
Arheolozi su te ostatke otkrili 2010. godine u jednom rudniku uglja.
Ustanovili su da je taj sisar živeo pre šest miliona godina i da je bio težak oko 50 kilograma što je više od današnje vidre, a bio je "veličine vuka". Taj nalaz može pomoći naučnicima da rekonstruišu istoriju evolucije lasica, porodice sisara u kojoj su i vidre i jazavci.
"Novo otkriće omogućava priznavanje retkog 'ogranka' (evolucione grupe) vidri, i pruža mogućnost da se istraži odnos nekoliko zagonetnih fosila lasica koje se sada smatraju srodnicima jazavaca ili vidri", navodi se u časopisu.
Moćne čeljusti i krupni zubi verovatno su koristili toj drevnoj životinji da drobi velike školjke ili druge slatkovodne mekušce, rekli su kineski i američki istraživači uključeni u studiju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar