"Fragmenti kostiju, kičme i rebara, pronađeni su tokom iskopavanja pre početka građevinskih radova", navodi se u saopštenju pres centra Krimskog mosta.
Fosilizovane kosti pronađene su na dubini od oko jedan metar.
Paleontolozi veruju da pronađene kosti pripadaju sitoterijumu, primitivnoj izumrloj vrsti kita. Ovi kitovi, koji su bili dugi više od 30 metara, živeli su u vremenu srednjeg miocena do ranog pliocena.
Ketoterijum pronađen kod Krimskog mosta bio je dug pet metara i nastanjivao je Sarmatsko more, koje je u davna vremena pokrivalo veliki deo današnje istočne Evrope.
Paleontolozi kažu da je velika sreća naći skoro netaknut skelet drevnog kita.
"Kosti lobanje nisu preživele, ali ceo kičmeni stub jeste, što je veoma retko. Ovaj skelet će omogućiti detaljnije izučavanje ove izumrle životinje", rekao je Dmitrij Starcev iz Zoološkog muzeja Krimskog federalnog univerziteta.
Građevinskim radovima prilaznih puteva Krimskog mosta prethode obimna arheološka istraživanja na površini od više od 500 hektara i do sada je pronađeno više od 100.000 različitih predmeta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar