Među 30 miliona pasa, pet miliona je u Kini, sedam miliona u Južnoj Koreji i pet miliona u Vijetnamu.
Iako velika većina Japanaca ne jede pse, u Japanu ima više od 100 restorana ili prodavnica koje prodaju uvezeno meso pasa, uglavnom stranim potrošačima.
Statistika koju je sastavio Svetski kinološki savez, koji je osnovao Peng, pokazala je da je Japan uvezao oko 450 tona psećeg mesa između 2002. i 2016. godine, što je ekvivalentno 100.000 pasa.
Zakonodavstvo Tajvana, ostrvo koje Kina smatra svojom teritorijom, u aprilu 2017. godine donelo je izmene zakona kojima se zabranjuje da ljudi konzumiraju meso pasa i mačaka i podizanje maksimalne kazne za zlostavljanje životinja. Izmena je doneta dva meseca nakon zabrane eutanazije životinja lutalica.
Uspešno zakonodavstvo na Tajvanu i u Sjedinjenim Američkim Državama dalo je Pengu veliki podstrek u njegovoj globalnoj kampanji zabrane trgovine mesom pasa. On je posetio poslanike u Britaniji, Italiji, Norveškoj, Francuskoj i Kini da bi ih ubedio da donesu zakone koji zabranjuju tu praksu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar