Ove životinje mogu pojesti do 200 kilograma hrane dnevno.
"Ako ne dobijemo podršku da se brinemo o njima, ovi slonovi, od kojih su neki trudni, ili će uginuti od gladi ili će biti pušteni na ulicu da prose", kazao je Lek Chailer, osnivač Fondacije "Save Elephant" za BBC.
Alternativa je da se neki slonovi prodaju zoološkim vrtovima ili da budu korišćeni prilikom seče drveća, što je službeno zabranjeno 1989. godine.
Keri Mekrea, koje upravlja utočištem za slonove na severu Tajlanda, kazala je da su seljani doveli 70 slonova u to područje jer više nisu dobijali novac od turizma.
"Hranjenje slonova je prioritet, ali problem je što nema dovoljno šume da bi se nahranili", rekla je Mekrea.
Keri, koja je poreklom iz Severne Irske, svaki dan vozi tri sata kako bi pronašla dovoljno trave i stabljika kukuruza za ishranu pet slonova o kojima se brine.
Zemlja koja se uglavnom oslanja na turizam, prisiljena je da zatvori svoje granice za sve turiste. Na Tajlandu je trenutno zaražena 1.771 osoba.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar