Neočekivano velik broj rakova pojavio se u Zalivu svinja na Kubi.
Protekle dve godine su, zahvaljujući pandemiji, mogli nesmetano da prelaze puteve i razmnožavaju se u miru.
Otkako su na ostrvu počeli prolećni pljuskovi, milioni kopnenih rakova crne, crvene i žute boje u sumrak i u zoru izlaze iz šume i koračaju do zaliva na južnoj obali Kube kako bi mogli da se mreste u moru.
Gotovo svake godine nebrojeni rakovi uginu pod točkovima vozila. Međutim, poslednje dve pandemijske godine rakovi su mogli slobodnije da se kreću, zbog čega je njihov broj porastao, tvrdi lokalno stanovništvo.
"Saobraćaja je bilo malo, kao i turizma", kazao je 46-godišnji Angel Iraola, čuvar parkinga kraj dugačkog puta preplavljenog rakovima koja vodi do zaliva. "Dugo nisam video ovoliko rakova."
Naučnici tek treba da potvrde izveštaje o oporavku populacije uzrokovanom pandemijom, ali Reinaldo Santana Aguilar, naučnik iz kubanskog ministarstva ekologije, rekao je da ovogodišnja navala rakova govori sama za sebe.
"Primetili smo da migrira veći broj rakova nego što je uobičajeno", kazao je Aguilar za Rojters. "Migracije su vrlo verovatno jače jer se populacija rakova obnovila."
Turisti koji odsedaju na Kubi mogu da uživaju u prizoru jedne od najvećih i najspektakularnijih prirodnih migracija životinja.
Rakovi su, s druge strane, suočeni s ružnom stvarnošću zbog povratka turista i saobraćaja nakon pandemije. Iako se neki vozači trude da zaobiđu ove desetonožne rakove, često se čuje krckanje žarkocrvenih oklopa pod točkovima.
U vazduhu se oseti smrad smrskanih rakova, a njihovi oštri oklopi mogu čak i da probuše gume.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nisu jos dostigli svest da zaustave saobracaj tokom migracije kao, gde ono bese - u Australiji valjda. Ili da sagrade zelene vijadukte preko puteva kao u Holandiji.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Jedna od neobičnih tradicija u Španiji je blagosiljanje životinja kada sveštenici širom zemlje, od Madrida do Majorke, prskaju ljubimce svetom vodom na Dan Svetog Antonija.
Iako mačke imaju oštar sluh, vid prilagođen pokretu i mraku kao i osetljiv njuh, njihovo čulo ukusa je manje razvijeno nego kod ljudi, pasa i ostalih životinja.
Zoo vrt u Švajcarskoj izvestio je da su dve crvene pande iskoristile zimsku oluju da pobegnu iz svog ograđenog prostora, a jedna od njih odlutala je čak do obližnje šume.
Šimpanze koje žive u različitim okruženjima u Africi, od tropskih prašuma do savana, genetski se adaptiraju na svoje stanište i razvijaju otpornost prema patogenim virusima, uključujući malariju.
Stotine mrtvih foka preplavilo je obalu Kazahstana na istočnoj obali Kaspijskog mora a vlasti su poslale uzorke na laboratorijsku analizu koja je pokazala da je smrt životinja povezana sa infekcijom.
Tajlandska policija je saopštila da je podigla optužnicu za nemar protiv čuvara u centru za zaštitu slonova, nakon što je jedna životinja usmrtila špansku državljanku prošle nedelje.
Iako toga ponekad nismo svesni, ono što nas muči često smeta i našim mačkama, počevši od prljavog prostora do preglasne muzike pa našem ljubimcu možda nesvesno izazivamo nelagodu.
Ako ste ikada morali izgovarati slovo po slovo omiljenu reč svog psa kako ne bi poludeo od sreće ili reč "veterinar" kako se ne bi uplašio, možete pretpostaviti da psi razumeju neke reči.
Gradsko veće Milana u Italiji usvojilo je uredbu kojom se dozvoljava sahranjivanje pepela kućnih ljubimaca pored njihovih vlasnika na milanskim grobljima.
Japan planira da ublaži stroge zakone o lovu kako bi omogućio lakši odstrel medveda, usled porasta opasnih susreta s tim životinjama u naseljenim područjima.
Dvadeset velikih divljih mačaka, uključujući bengalskog tigra i četiri pume, uginulo je od ptičjeg gripa u poslednjih nekoliko nedelja u azilu za životinje u Vašingtonu.
Henri, najstariji krokodil na svetu, napunio je 124 godine, a prema rečima veterinara, uprkos starosti njegovo zdravstveno stanje je savršeno, preneli su lokalni mediji.
Komentari 2
Cuba
Slucaj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar