Australijski naučnici otkrili su u državi Kvinslend novu, veoma retku vrstu velikog pauka i nazvali je po njenoj "impresivnoj" veličini tela, koja dostiže pet centimetara - Euoplos dignitas.
Istraživač-asistent arahnologije u okviru mreže muzeja države Kvinslend, dr Džeremi Vilson,rekao je da je veoma važno nazvati novootkrivene vrste, jer ih je tako moguće zaštititi, prenosi Skaj njuz.
Ova vrsta pauka živi u šumskim oblastima srednjeg Kvinslenda, a poznata je po tome što plete zamke na tlu.
Zbog postepenog nestanka prirodne sredine ovi pauci spadaju među ugrožene vrste.
Ženke ovog pauka su veće od mužjaka, a mužjaci se ističu crvenkastom bojom.
"To je velika, prelepa vrsta pauka", izjavio je istraživač, dr Majkl Riks.
Pauci Euoplos dignitas su otrovni, ali njihov otrov nije opasan za čoveka. U prirodi mogu da žive i do 20 godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
"dr Džeremi Vilson,rekao je da je veoma važno nazvati novootkrivene vrste, jer ih je tako moguće zaštititi... Zbog postepenog nestanka prirodne sredine ovi pauci spadaju među ugrožene vrste."
Dok ih nisu otkrili bilo ih je više.
Ko zna koliko su ih ubili radi seciranja i DNK analiza, i koliko još neizmrcvarenih ubili pa strpali u formaldehid.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Španski vatrogasci izveli su neobičnu operaciju spasavanja tako što su u Madridu sa petog sprata napuštene zgrade koju je zahvatio požar izbavili kozu.
Službenici za zaštitu prirode počeće da eutanaziraju 90 crnih kitova nasukanih na plaži u Tasmaniji u Australiji, pošto su propali pokušaji njihovog spasavanja.
Više od 60 lažnih kitova ubica je uginulo, a vlasti pokušavaju da spasu još nekoliko desetina nakon masovnog nasukavanja na udaljenoj australijskoj plaži, prenosi BBC.
Psi doživljavaju svet oslanjajući se na svoja pojačana čula, a njihov oštar vid, njuh i sluh omogućavaju im da prepoznaju emocije, fiziološke promene, bolesti i faktore životne sredine.
Kompanija Movi, najveći uzgajivač lososa na svetu, saopštila je da je četvrtina od ukupno 105.000 lososa pobegla iz uzgajivališta u Tromsu, na severozapadu Norveške.
Palmerston, bivši "glavni mačak u diplomatiji" britanskog Ministarstva spoljnih poslova, "izašao je iz penzije" radi nove misije na Bermudima, preneo je AP.
Australijski naučnici su proizveli prvi embrion kengura na svetu putem vantelesne oplodnje (VTO), što je otkriće za koje kažu da bi moglo pomoći da se druge vrste spasu od izumiranja.
Beba malajskog tapira, rođena u zoološkom vrtu Point Defiance u Takomi 2. februara, pomaže u očuvanju ove životinjske vrste koja održava raznovrsnost šuma u Aziji.
Pingvini, ipak, nisu uzorni bračni drugovi i simboli "večne ljubavi" u životinjskom svetu, pokazala je nova dugogodišnja studija megakolonije malih pingvina u Australiji.
Australijski stručnjaci za gmizavce dobili su poziv iz jednog domaćinstva u Sidneju, koje se našlo pod najezdom takozvanih crvenotrbušastih crnih zmija.
Žena iz Britanske Kolumbije kažnjena je sa 2.500 dolara zbog toga što je previše blizu prišla jatu kitova ubica dok je stajala na dasci za veslanje u blizini ostrva Vankuver.
Snimak koji pokazuje sina američkog predsednika Donalda Trampa, Donalda Trampa mlađeg u ilegalnom lovu na zaštićene vodene ptice u venecijanskoj laguni izazvalo je lavinu negodovanja u celoj Italiji.
Komentari 4
Natasa
Nimbus
Odvratni licemeri
Dok ih nisu otkrili bilo ih je više.
Ko zna koliko su ih ubili radi seciranja i DNK analiza, i koliko još neizmrcvarenih ubili pa strpali u formaldehid.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar