Ljudski ostaci pronađeni u krokodilu u Australiji pripadaju turisti koji je pao u reku

Delovi tela pronađeni u jednom velikom krokodilu najverovatnije pripadaju turisti, koji je u drugom smrtonosnom napadu ovog meseca u Australiji izgubio život, saopštila je policija.
Ljudski ostaci pronađeni u krokodilu u Australiji pripadaju turisti koji je pao u reku
Foto: Pixabay
Najnovija žrtva je 40-godišnji doktor Dejv Hogbin, koji je u subotu pao sa strme obale u reku Anan južno od Kuktauna u državi Kvinslend, objavila je njegova porodica.
 
Doktor opšte prakse iz Njukasla u Novom Južnom Velsu putovao je i kampovao u Kvinslendu sa suprugom Džejn i njihova tri sina od dve, pet i sedam godina. 
 
Služba za divlje životinje juče je ubila krokodila dugačkog 4,9 metara četiri kilometra od mesta gde je Hogbin nestao.
Veruje se da su ostaci pronađeni unutar krokodila tokom pregleda u Kuktaunu Hogbinovi, navodi se u policijskom saopštenju. Biće sprovedeno dalje testiranje kako bi se posmrtni ostaci pozitivno identifikovali.
 
Porodica je saopštila da je Hogbin hodao duž obale reke kada je deo obale popustio.
 
"To je prouzrokovalo da Dejv padne u reku i uprkos tome što je bio visok, snažan i sposoban, uslovi terena su ga sprečili da se izvuče iz vode", navodi se u saopštenju.
Njegova žena je čula pljusak kada je pao i pritekla mu u pomoć, uspela je da ga uhvati za ruku, ali je zbog strme obale ubrzo i sama počela da klizi u reku.
 
"Njegov poslednji, odlučujući čin bio je da pusti Džejninu ruku kada je shvatio da ona pada, uprkos tome što je znao da mu je ona jedina opcija za spasavanje života", dodaje se u saopštenju.
 
Hogbin je pao na lokaciji poznatoj kao Krokodil Bend, koja je popularna među turistima koji dolaze da vide velike krokodile.
 
Vršilac dužnosti glavnog nadzornika policije Šejn Holms rekao je da veruje da je Hogbin pao slučajno.
U Australiji su se ove godine dogodila tri smrtonosna napada krokodila, što je blizu najgorem godišnjem broju poginulih, četiri u 2014. godini.
 
Populacija krokodila "eksplodirala" je širom tropskog severa Australije otkako su postali zaštićena vrsta ranih 1970-ih. Lov na njihovu kožu tokom prethodnih 20 godina skoro ih je istrebio.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja