VIDEO: Beba orangutan spasena u zadnji čas
Naime, vlasnik je Badija prvu godinu njegovog života držao zatvorenog u malom kavezu, pritom ga hraneći samo konzerviranim mlekom, zbog kojeg je s vremenom Badijevo maleno telo razvilo malformaciju kostiju.
Naime, Badi je bio neuhranjen, a njegovo telo je polako propadalo zbog nedostatka hranjivih materija. Kada su članovi organizacije International Animal Rescue u Indoneziji prvi puta ugledali Badija, on je bio bolestan, preplašen i usamljen, a zbog poremećaja kostiju koji je razvio u zarobljeništvu, još nije u stanju da skakače kao ostali orangutani njegovog uzrasta.
Štaviše, za njega je obično sedenje i bilo kakvo pomeranje još veoma bolno, ali veterinari koji sada sve vreme brinu o njemu, pružili su mu svu moguću negu i ljubav.
Na njegovom telu još su vidljivi tragovi neuhranjenosti: njegovi udovi su natečeni, a telo naduto od tečnosti. Njegov oporavak će biti dugotrajan.
"Nijedno živo biće ne bi smelo da oseti patnju i bol koju je osetio Badi. Osim toga, patnja je trajala mesecima, a kraj njega nije bilo majke koja bi ga zagrlila i utešila", kazao je Alan Najt, izvršni direktor organizacije International Animal Rescue.
"Badija su držali u kavezu za kokoške i nijednom mu nisu dali neku čvrstu hranu osim mleka, zbog čega je postajao sve bolesniji i bolesniji. Na kraju su sami vlasnici rekli da bi hteli da daju malenog orangutana kojeg su držali kao kućnog ljubimca", rekao je Najt i dodao: "Kada su naši veterinari izvukli Badija iz kaveza, njegove oči napunile su se suzama i počeo je da plače."
Tim veterinara dao mu je sedativ da mu olakša bolove pa su mu osigurali udoban smeštaj kako bi mu olakšali celokupni oporavak, prenosi "Daily Mail".
Komentari 2
eeeeeee
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar