Ako već ne možete da se odreknete cigareta, bez obzira koliko znate o svim štetnim posledicama koje ono sa sobom nosi, barem smanjite šansu od oboljevanja od raka. Postoje brojni načini kako pluća možete da očistite od katrana i na taj način smanjite rizike od pojava infekcija.
Određene namirnice itekako mogu da pomognu da malo pročistite pluća. Imajte na umu da pluća ne možete u potpunosti očistiti samim konzumiranjem ovih namirnica, ali se barem u određenoj meri možete osloboditi toksina.
Evo koje su to namirnice:
Kukuruz šećerac je namirnica koja sadrži beta-kriptoksantin za koji se smatra da štiti pluća od karcinoma jer predstavlja snažan antioksidans. Sa druge strane, imajte na umu da je većina ovog kukuruza u radnjama zapravo GMO, pa konzumirajte isključivo onaj za čije ste poreklo u potpunosti sigurni.
Selen je jako moćan antioksidans, a brazilski orašćići su najbolji izvor selena u hrani.
Luk je takođe dobar čistač pluća. I beli i crni luk sadrže stvari koje imaju antikancerogeno delovanje. Luk pomaže u sprečavanju mnogih bolesti, među kojima su infekcija i rak pluća. Zanimljivo je i da kod osoba koje već imaju karcinom sprečava rast novih ćelija.
Đumbir kao prirodan lek i namirnica koja će vam pomoći u odbrani od zloćudnih oboljenja. Ovo je još jedno snažno sredstvo za “izbacivanje” toksina iz pluća. Možete piti čaj od korena đumbira i na taj način ćete sebi olakšati disanje, a komadić đumbira možete da pojedete i uz obrok.
Pomorandže takođe sadrže i kriptoksantin koji preventivno deluje protiv raka pluća.
Kopriva je biljka prepuna gvožđa, a vrlo je korisna i kao sredstvo za dezinfekciju pluća i borbu protiv infekcija.
Čaj od borovih iglica se tradicionalno koristi za ispiranje usta i grla, ali može vam biti i dobar saveznik u borbi protiv raka pluća.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar