Zašto žene treba da piju pivo?
Umereno ispijanje alkoholnih pića je dobro za zdravlje.
Nedavne studije su pokazale da pivo, posebno tamno ima mnoge blagodati na zdravlje i lepotu žene. Evo zbog čega nije loša ideja popiti čašu piva nakon napornog radnog dana.
1. Jača kosti
Žene koje piju dva piva dnevno imaju jače kosti od onih koje ne uživaju u tom alkoholnom piću. To je rezultat studije Nacionalnog koledža naturopatičke medicine iz američke savezne države Oregon koja je objavljena u Natural medisin žurnalu.Studija je pokazala da pivo sadrži značajne količine biorazgradivog silicijuma, što je jedan od značajnih elemenata od kojih su izgrađene ljudske kosti. Umereno ispijanje piva zato se posebno preporučuje ženama u menopauzi koja je povezana sa smanjenjem gustine kostiju.
2. Preventiva protiv prehlade
Pivo je izvrstan izvor vitamina i minerala poput magnezijuma, kalcijuma i selena koji štite celo telo od sezonskih bolesti. Uz to sadrži i brojne antioksidante koji jačaju imunitet tela.
Studija Univerziteta za zdravlje i nauku iz Oregona je pokazala da osobe koje ne piju alkohol imaju tri puta veće šanse da "pokupe" sezonsku prehladu od osoba koje su uživale u jednom pivu dnevno. Stručnjaci, svakako, ne podržavaju preterano uživanje u alkoholu, jer povećano ispijanje dovodi do rasta rizika od mnogih obolenja.
3. Prolepšava kožu
Pivo je odličan izvor vitamina B kompleksa (tiamin, riboflavin, niacin, pantotenska kiselina, piridoksin, biotin, folna kiselina i kobalamin) koji je zadužen za lepu i zdravu kožu, pomaže u održavanju tonusa mišića, i daje energiju celom telu. S obzirom da se iz hrane ne apsorbuje dovoljna količina vitamina iz ove grupe, treba ih nadoknaditi na neke druge načine. Postoji čak i neka legenda da komarci izbegavaju osobe koje imaju uravnotežene količine B kompleksa u telu.
Crno pivo ima više hranljivih materija od svetlog, a nudi niz zdravstvenih koristi: smanjuje loš holesterol, podstiče rad varenja, prolepšava kožu i jača imunitet.
4. Smanjuje nadutost tela
Istraživanja su pokazala da crno pivo ima više hranljivih materija od svetlog piva. U 350 mililitara crnog piva nalazi se, na primer, više od jednog grama, prehrambenih vlakana (u istoj količini svetlog piva nalazi se manje od 1 grama prehrambenih vlakana), koji garantuju zdravlje probavnog trakta, smanjuju nadutost i zatvor.
5. Ubija prolećni umor
Osećate se umorno i razdražljivo? Verovatno patite od posledica prolećnog umora, koje je između ostalog povezano i sa manjkom gvožđa u krvi. Ono se teško apsorbuje iz hrane, pa ga treba uzimati i na druge načine. Crno pivo odličan je izvor upravo tog minerala. Učinak alkohola pozitivno će rešiti i probleme sa nesanicom.
6. Štiti srce
Umereno ispijanje piva povećava količine dobrog holesterola, smanjuje nivoe lošeg, razređuje krv, pa na taj način smanjuje rizik od srčanog udara. Jedna italijanska studija je dokazala da žene koje ispijaju jedno pivo dnevno imaju 42 odsto manje šanse da dobiju kardiovaskularna obolenja za razliku od onih koje nisu ispijale alkoholna pića. Povrh svega, umereno ispijanje alkohola smanjuje mogućnost od dobijanja dijabetesa tipa 2.
7. Hidrira nakon vežbanja
Zaboravite na energetska pića, nakon vežbanja popijte čašu piva. Španski istraživači sa univerziteta u Granadi dokazali su da pivo ima bolji hidratizirajući učinak na telo od obične vode kada telo dostigne više temperature što je slučaj kod ozbiljnijih rekreativaca i profesionalnih sportista.
Komentari 4
darius
Zidar
Na žalost, kod nas postoji samo "kultura žderanja".
Mada imajući u vidu domaće konzumente i kvalitet domaćih "piva", jedni druge i zaslužuju.
@Novosađanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar