Kubanci imaju vakcinu koja produžava život obolelima od raka
Brojni Amerikanci su slavili činjenicu da će rum i cigare postati dostupniji. Više od pola veka kubanski proizvodi su bili teško dostupni - još od ekonomske blokade hladnog rata. Iako embargo nije u potpunosti uklonjen, američki naučnici sada trljaju ruke radi dostupnosti kubanskih medicinskih istraživanja, koja na nekim poljima smatraju naprednijim od ostatka sveta, piše "Elite Daily".
Naime, uprkos represiji kubanske vlasti i Kastrovom strogom režimu, prioritet te zemlje bila su i ostala medicinska istraživanja, posebno u lečenju raka. Takođe, kubanski imunolozi su napravili vakcinu za meningitis B, hepatitis B i monoklonalna antitela kod transplantacije bubrega.
Kubanci imaju neke od najimpresivnijih biotehnologija na svetu, a Obamina administracija daje sve od sebe kako bi došla do vakcine protiv raka pluća. Vakcina se zove Cimavax i Kubancima je dostupna besplatno, a samu državu košta oko jedan dolar po dozi.
Cimavax se koristi za usporavanje razvoja raka, a iako ne ubija sam tumor, dokazano produžava život i nastanak metastaza. Ima nizak nivo toksičnosti i kao vakcina se smatra bezopasnom, a američki Rozvel Park Institut je za istraživanje raka potpisao ugovor s kubanskim Centrom za molekularnu biologiju kako bi napravili dalje studije o delovanju vakcine.
Nakon toga, sledeći korak u puštanju vakcine je odobrenje Američkog udruženja za kontrolu hrane i lekova. Naučnici veruju kako u svom sadašnjem obliku Cimavax neće biti revolucionarni lek za rak, ali uz dorade može postati odličan način produžavanja života.
Komentari 2
Goca71
tek toliko o tome da farmaceutskoj mafiji NIJE u interesu da ljudi budu zdravi ili da ozdrave!!!
MAFIJA!!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar