Sunčanje ubije više ljudi nego saobraćajke
Ovo važi podjednako za sve "tenoreksičare", bilo da su rešeni da se sunčaju u nevreme na nekoj plaži, bilo da to čine u solarijumu. Jednostavno rečeno, sunčanje je daleko opasnije nego što mislimo, posebno što mnogi ne shvataju ozbiljno upozorenja lekara da se ne izlažu suncu u vremenu od 10 do 17 sati, kada je štetnost UV zračenja najjača.
U pokušaju da nabace bronzani ten, nemali broj ljudi, nažalost, zaradi opekotine i trpi posledice koje sa sobom nosi crvenilo i izgorelost kože. A pored bora i prebrzog starenja, najgori ishod je smrtonosni rak kože.
Da upozorenja lekara nisu bezazlena pokazuju rezultati najnovijeg istraživanja koje je otkrilo da rak kože uzrokuje više smrtnih slučajeva od saobraćajnih nesreća, a stopa smrtnosti veća je kod žena.
Mnoge žene pribegavaju instant rešenju - sunčanju u solarijumu. Zbog nedovoljne informisanosti ili pak prevelike želje za preplanulim tenom, one se za leto neretko pripremaju upravo u solarijumima, nesvesne da time potpisuju svoju smrtnu presudu.
Rezultati studije pokazali su da se na vrhu liste smrtnosti uzrokovane rakom kože nalazi Portugal sa čak 72 odsto više smrtnih ishoda od UV zraka u odnosu na saobraćajne nesreće. Potom sledi Australija sa 71 odsto, zatim SAD (62 odsto) i Kanada (51 odsto), Irska (40 odsto), Španija (35 odsto), Velika Britanija (25 odsto).
Komentari 3
Strašno je to, ispada da na suncu možemo da provedemo 2,3 sata ujutru ako smo ranoranioci, i toliko i uveče, ali, šta je, tu je, vremena su se promenila i na ovom polju!
-J-
Dragi sugrađani shvatite ovo krajnje OZBILJNO! Vodite računa i izbegavajte sunčanje. Naj opasnije je sunčanje do 20. godine života. Čuvajte pre svega svoju decu. Bolest se ispoljava kasnije.
Tražite i čitajte na intarnetu: MELANOM
Rado ću podeliti iskustva i informacije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar