Bakterije u sunđeru za kupanje

Budite oprezni sa sunđerima za kupanje, upozorava Ester Angert, profesor mikrobiologije na Kornel univerzitetu.

Opasnost vreba iz činjenice da ga većina posle upotrebe ne osuši, a do sledećeg korišćenja, on je pokupio sve moguće bakterije.

Vlažna sredina je idealna za njihov razvoj, i sa svakim novim kvašenjem, sve ih je više. Na kraju može doći i do nastanka stafilokoka, upozorava Angert.

Da biste to sprečili, najbolje je da sunđer uopšte ne koristite, ili da ga, ako već morate, obavezno osušite posle svake upotrebe. Izvadite ga iz vlažnog okruženja i ostavite kod prozora, tamo gde cirkuliše vazduh ili ga osušite fenom. Bilo bi dobro da ga menjate na svakih 15 dana, ali da ga u međuvremenu "potapate" u izbeljivač pomešan sa vodom, jer on uništava bakterije.

Autor: Novosti

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Kako efikasno lečiti afte?

Afte su bolne ranice koje se pojavljuju u ustima, a bol se najviše javlja pri žvakanju ili kada se jede začinjena hrana.