Postoji naravno uslov da je stolica savršeno zdrava, a u ishrani donora ne sme biti kukuruza, šunke, kobasica, školjki i antibiotika. Takođe, donori moraju živeti udaljeni najviše sat vremena od centra jer fekalije treba da budu "sveže", prenosi "Daily Telegraph".
Potražnja je velika, a lista donora je jako mala i ne zadovoljava ni deo potreba koje imaju, pa je Australijski centar odlučio da plati ljudima koji su spremni da doniraju stolicu i to po jednoj isporuci oko 30 evra, a može se doći pet puta nedeljno.
Mikroorganizmi iz stolice mogu pomoći celom nizu medinskih problema, među kojima su i multipla skleroza i hronična dijareja, zbog čega ne čudi da lekari na ovakav način podstiču ljude na doniranje fekalija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
žuta kaka
zvuči prilično unosno!
hmm ostaje pitanje pakovanja, skladištenja i transporta samo;)
Ivan
Bruka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar