Istraživanje koje je sprovedeno na Harvardu dokazuje da postoje bakterije u našim crevima koje potpuno neutrališu lekove poput onih koji se koriste za Parkinsonovu bolest i čine ih nedelotvornim ili čak i otrovnim.
Za farmaceutsku industriju se izdvaja mnogo novca, ali to ne osigurava da će lekovi delovati. To zavisi od osobe i mnogih drugih faktora poput drugih lekova, težine, metabolizma...
Svi lekovi koje unosimo oralno moraju proći kroz gastrointestinalni sistem, da bi delovali na nešto što se nalazi mimo njega i dizajnirani su da izdrže pokušaje tela da ga unište pre nego što stigne do cilja.
Da bi lek opstao do zone u kojoj treba da deluje, obložen je mikrofilmom koji služi kao odbrana od želudačne kiseline.
Naučnici su shvatili da crevne bakterije uništavaju i ono što treba i što ne treba i tu spadaju lekovi, koji će se ubuduće praviti sa više zaštitnog sloja i tako delovati bolje uz manje nuspojava.
"Mnogo toga vezano za metabolizam nije objašnjeno, a mnogo toga zavisi od čoveka do čoveka", objašnjava autor istraživanja Vaja Mejni Rekdal za "Dejli mejl".
Antibiotici su sprečavali telo pri uništavanju dopamina, pa se i u ovom istraživanju krenulo od činjenice da bakterije u crevu tako uništavaju i lekove. Sada je na naučnicima ostalo da zaobiđu bakterije koje uništavaju poželjne lekove, a da pritom ne nastrada dobra flora u crevima.
"Ostaje pitanje kako ovi mikroorganizmi utiču na naš nervni sistem", objašnjava Rekdal nastavak ovog istraživanja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar