Ljude koji pate od epilepsije ovaj sistem će upozoriti da je napad neizbežan i tako im omogućiti da uzimaju lekove i upozoriti njihove prijatelje ili medicinskog radnika.
Stopa tačnosti iznosila je 99,6 odsto na osnovu rezultata elektroencefalograma ili EEG testova koji su pratili moždane signale 22 pacijenta u dečjoj bolnici u Bostonu.
Epileptični napadi se trenutno mogu predvideti EEG testovima koji se sprovode u bolnicama ili drugim medicinskim okruženjima, a zatim prediktivnim modeliranjem, procesom koji se oslanja na statistiku. Tehnologija veštačke inteligencije razvijena na Univerzitetu Luizijana oslanja se istovremeno na EEG testove i prediktivno modeliranje, što rezultira ranijom i preciznijom detekcijom.
Doktori Magdi Bajoumi i Hišam Daoud, istraživači sa Univerzitetskog odeljenja za elektrotehniku i računarsko inženjerstvo, vodili su tim koji je razvio taj sistem.
Bajoumi je rekao da je naredni korak u procesu razvoj načina da se sistem približi ljudima koji imaju epilepsiju. Istraživači razvijaju prilagođeni kompjuterski čip koji se može smestiti unutar uređaja i podseća na pametni telefon ili ručni sat. Čip bi bežično predvideo epileptične napade.
"Prenošenje ove tehnologije iz medicinskog okruženja u svakodnevni život u velikoj bi meri poboljšao kvalitet života obolelih od epilepsije. Za njih bi to bila medicinska, ali i psihološka korist", objasnio je Bajoumi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar