Radno vreme treba da traje 4 sata
Prema istraživanju doktora Andreasa Eriksona, došlo se do zaključka da je za postizanje velikog poslovnog uspeha potrebno raditi naporno u kratkim vremenskim intervalima, a onda napraviti odmor pre nastavka daljeg rada.
Fokusiranih 4 sata bolje nego 8 sati neprekidno
Erikson i njegov tim su proučavali grupu muzičara kako bi saznali šta su "izvrsni" pojedinci radili drugačije. Otkriveno je da su izvođači koji su se fokusirano bavili muzikom samo 4 sata dnevno postizali bolje rezultate od onih koji su radili 7-8 sati neprekidno. Najbolji pojedinci su sami sebi postavljali ciljeve za svoje treninge, pa su se prilikom pauze samomotivisali.
Rezultati su pokazali kako naporan jutarnji rad pre pauze za ručak, zatim pauza do 16 sati i nastavak rada imaju najkvalitetnije rezultate. Autori navode kako se na taj način postižu bolji i kvalitetniji rezultati u odnosu na kontinuirani rad od 8 sati.
Paretovo načelo 80/20
Istraživanja daju dokaze kako se studija može primeniti u bilo kojoj poslovnoj delatnosti. Moramo da težimo fokusiranom radu kako bi ostvarili bolje rezultate.
Samo naše radne navike, motiviranost i kontrola mogu nas dovesti do stanja u kojem nam produktivnost postaje toliko superiorna u odnosu prema konkurenciji. Na samom kraju, autor studije navodi kako je idealan primer za ovu tezu Paretovo načelo 80/20 koje objašnjava kako se u 20 Odsto vremena napravi 80 odsto rezultata projekta na kojem se radi. (Medio.rs)
Komentari 2
Qwerty
Jeste znali da manje od 1% žena u Danskoj radi puno radno vreme? One jednostavno neće da rade toliko i žele više da se posvete deci, druženju i ostalim aktivnostima koje nisu posao.
Andro
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar