Naučnici napravili "prekidač" za pamćenje

Grupa američkih naučnika sa univerziteta "Vejk Forest" u Severnoj Karolini uspela je da ugradi u laboratorijske pacove sistem koji omogućava da se po želji uspostavlja i prekida njihova memorija.
Grupa američkih naučnika sa univerziteta "Vejk Forest" u Severnoj Karolini uspela je da ugradi u laboratorijske pacove sistem koji omogućava da se po želji uspostavlja i prekida njihova memorija.

Kako su objavili francuski mediji, radi se o protezi ugrađenoj u mozak pacova čijim se aktiviranjem kod tih glodara mogu momentalno vratiti teorijski definitivno izbrisana sećanja.

To je elektronski uređaj namenjen reprodukovanju signala između dve oblasti mozga CA3 i CA1, naveli su naučnici čiji su rezultati istraživanja objavljeni u naučnom časopisu JNE (Journal of Neural Engineering).

Uređaj je implantiran u mozak pacova u okviru istraživanja koje bi moglo da pomogne u određenim slučajevima demencije i oštećenja mozga.

Sada bi, međutim, trebalo da budu sprovedena istraživanja novog sistema i na majmunima čija je konstitucija sličnija ljudskoj.
  • budala

    20.06.2011 09:28
    pff...
    Nama su taj prekidač davno ubacili i samo ga po želji uklj./isklj.
  • Cveeta

    19.06.2011 19:41
    Znate onu filmsku: "U pogrešnim rukama, to bi moglo biti opasno oružje" ?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Zašto su važni pregledi urina

Rezultati osnovnog pregleda urina pokazuju stanje naših bubrega, njegovih izvodnih kanala i mokraćne bešike, a ti rezultati važni su za sve, naročito za trudnice i hronične bolesnike.