Slučajevi padanja u nesvest nisu uobičajeni, a količina alkohola koja treba da se unese da bi se do tog stadijuma pijanstva došlo mnogo je veća nego što mlad organizam može da primi.
"Mladi ljudi su veoma često neumereni, mladost i jeste takva to ne mora da bude strašno, ali umeju da piju na način u kojem se dokazuju, gde će popiti jako puno za kratak period i u takvim situacijama gde neko unosi toliko alkohola dolazi do najtežih pijanstava", rekao je psihijatar iz Specijalne bolnice za bolesti izavisnosti Aleksandar Vujošević.
Analizom je utvrđeno da su maloletnici u krvi imali samo alkohol, ne i droge. Međutim, stručnjaci upozoravaju da alkohol može i te kako ostaviti posledice na mladu osobu.
"Alkohol se u našoj sredini posmatra sa puno blagonaklonosti. Alkohol nije strašan kod strajih generacija je skoro dobrodošlo, a droga je ono što ne valja. I alkohol je psihoaktivna supstanca koja često izaziva smrtonosnije i teže posledice nego čak i neke droge", rekao je Vujošević za TV Prva.
Istraživanja su pokazala da se više od 40 odsto mlađih od 16 godina u Srbiji jednom ili više puta napilo, a svaki peti se opija često tokom godine.
"Problem je to što su oni izuzetno emotivno ispražnjeni i oni sada pokazuju erupciju svojih emocija koja ih je tištila svih ovih dana, ta usamljenost, ta robijaška atmosfera koja je bila aktuelna" rekla je Snežana Repac psihološkinja.
"Mladi moraju i te kako da povedu računa šta uzimaju a najbolji način je da se ponašaju normalno i zdravo i drže neke zlatne sredine jer je u voom trenutku to jedini spas od rizika koji vreba sa svih strana" , objasnila je ona.
Opširnije na B92.net.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
zzzz
Jonny
Kada se još doda i kulturološki aspekt rijalitija, onda imamo jasnu predstavu u kakve će osobe stasati.
Čast izuzecima.
M
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar