Temperament utiče na kilažu
Temperament i karakter su ključni faktor za kilažu.
Rezultati istraživanja objavljeni u časopisu "Journal of Personality and Social Psychology" pokazuju da razdražljive i napete osobe imaju veći indeks telesne mase, dok osobe sklone impulsivnoj i nepromišljenoj kupovini često prolaze kroz oscilacije kilograma.
Istraživači iz Department of Health and Human Servicesa posmatrali su dve hiljade osoba tokom 50 godina. Na osnovu ovako opsežnog istraživanja otkriveno je da nagle osobe imaju tendenciju da budu 11 kilograma deblje od flegmatičnijih tipova.
Naučnici su otkrili da su savesne i odgovorne osobe često pozicionirane visoko na lestvici mršavosti, dok oni neprilagodljivi i nespremni na kompromise imaju veći indeks telesne mase.
Ukratko, kako tvrde znanstvenici, što ste "lošiji" - imate više šanse za nagomilavanje kilograma.
I ranijih godina, različita istraživanja i studije su pokazale slične rezultate.
Tako je studija Univerziteta u Maastrichtu iz 2006. pokazala da su gojazna deca često i vrlo impulsivna, dok je druga studija, Instituta u Alabami objavljena 2008. otkrila da su punije žene imaju značajno nižu kontrolu impulsa. (Blic žena)
Komentari 3
a ja
da na keri nema mesa....
punije ili debele osobe su dobre ili lose kao i svi ostali s tim sto su vise flegmane od drugih, a moze neko da se ugoji i kada jede mnogo zbog nervoze...
poceli su vec da izmisljaju ti silni naucnici...
Vlada
U jednom drugom časopisu ( International Journal of Obesity ) studiju je radio medicinski fakultet u Geteborgu, i oni su došli do različitih rezultata, manje su ekstravertni i agresivni debeli, a medju ostalim karakteristikama nema velike razlike, i da se ona javlja samo kod debelih koji su na terapijama mršavljenja, i koji pokazuju više nervoze.
Mislim da je zaključak da nema nekog globalnog pravila kako je tekst potencirao. Nisu 'lošiji' skloniji gojenju.
Vlada
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar