"Ne znamo koliko dobro rade ti testovi na omikronu", kazao je Lauterbah za javni servis ARD i dodao da će rezultati procene biti poznati u narednih nekoliko nedelja.
On je naveo da je jasno da bi alternativa da se ljudi ne testiraju uopšte bila isuviše opasna, preneo je Rojters.
Ove nedelje, američki ekspert za infektivne bolesti, bivši član Medicinske škole pri Harvardu, Majkl Majna, izjavio je da bris iz nosa koji se uzima prilikom brzog antigenskog testa neće pouzdano otkriti omikron soj u prvih nekoliko dana infekcije koronavirusom, pa bi proizvođači testova trebalo da zatraže od regulatornih vlasti da korisnici sami uzimaju uzorke iz grla.
Majna je to rekao nakon što je jedna američka studija utvrdila da je PCR tri dana brže otkrivao omikron od antigenskog testa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Mirjana
PeraPostar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar