Lekovi za dijabetes
Možda ne mislite da kafa može negativno da utiče na lekove protiv dijabetesa. Ali, zapravo, "kafa može da poveća nivo šećera u krvi kod nekih osoba, što će verovatno potisnuti efekte antidijabetičkih lekova", upozorava portal "MDlinx".
Dijabetičari koji vole da piju kafu trebalo bi pažljivo da prate nivo šećera u krvi.
Lekovi za štitnu žlezdu
Studija iz 2008. godine koju je objavila Nacionalna medicinska biblioteka otkrila je da kafa ometa dejstvo levotiroksina, leka za štitnu žlezdu.
Portal "Very Well Health" objašnjava da kofein utiče na način na koji telo apsorbuje levotiroksin.
"Kofein je stimulans koji može da poveća pokretljivost creva i kontrakcije mišića koji pomeraju hranu kroz sistem za varenje", navodi pomenuti portal.
Kofein takođe ima blagi laksativni efekat i povećava količinu tečnosti u stolici.
Vitamini i dodaci ishrani
Vitamini neće mnogo pomoći ako se njihova svojstva prebrzo poguraju duž vašeg sistema za varenje ili izbace iz vašeg tela pre nego što mogu da imaju bilo kakav pozitivan efekat.
Kafa je diuretik i može da dovede do gubitka vitamina topivih u vodi poput vitamina B i vitamina C kada se uzimaju zajedno.
"Kofein će ubrzati proces varenja povećanjem kontrakcija koje guraju hranu kroz vaš sistem za varenje", piše portal "LiveStrong", čiji stručnjaci takođe ističu da kafa može da ograniči ili smanji apsorpciju gvožđa i kalcijuma, piše MSN.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar