Zašto trudnoća traje baš devet meseci
Naučnici, koji su došli do tih rezultata ispitivanjem materičnih ćelija pacova, ljuskara i ljudi, istakli su da može da deluje čudno kada neko kaže da su pre 100 miliona godina čovekovi preci bili zaraženi parazitskim delom DNK koji se potom "kopirao" i "prilepio" za genome (grupa gena) i da je sve to u vezi sa produžetkom trudnoće kod ljudi današnjeg doba.
Deo DNK - MER20 pomaže u aktiviranju gena koji omogućava lučenje "prolaktina", supstance važne tokom trudnoće i da se u hiljadama kopija širi u DNK životinja. To pomaže regulisanju više stotina gena povezanih sa hormonima estrogenom i progesteronom, čime se pomaže materici da izdrži dužu i složeniju trudnoću.
DNK-MER20 je potekao prema mišljenju naučnika od određene infekcije pre svega zato što postoji najmanje jedan primer krvnih parazita koji mogu da ubace deo DNK u organizam životinja gde su nastanjeni.
Komentari 1
Lala
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar