Skoro svako od nas je barem jednom u životu imao problem sa nakupljenim kamencem ili plakom na zubima - ovo su pojave koje se razvijaju postepeno, ali mogu da nanesu veliku štetu.
Foto: Pexels
Istraživanja i iskustva stomatologa pokazuju da pranje zuba, iako je osnovna navika koju treba da negujemo u sklopu pojedinačne oralne higijene, nije dovoljno da bismo sprečili nastajanje štetnih naslaga bakterija i kamenca.
Ukoliko želite da prevenirate bolesti koje napadaju zube, a ujedno proredite svoje "intervencijske" posete stomatologu, korisno je da u svoju svakodnevnu rutinu uključite neke od sledećih navika.
Konac ili interdentalna četkica - vi birate
Izuzetno ćete pomoći svojim zubima ukoliko u rutinu uključite dentalni konac ili interdentalnu četkicu za zube.
Uloga ovih sredstava je ista - sprečavanje nakupljanja plaka i kamenca. Na vama je da odlučite šta biste, od navedenog, lakše uključili u svoju rutinu tako da ne prestajete sa novoformiranom praksom.
Dentalni konac - praksom do savršenstva
Za upotrebu konca trebaće vam malo veština. Konac se prvo odvoji u dovoljnoj dužini, a potom strateški plasira - pomoću prstiju obe šake, između pojedinačnih zuba tako da obuhvati svaki zub i preko njega prelazi potezima "gore-dole".
U narednom snimku saznaćete kako se pravilno koristi konac.
Želite da potražite konac koji sadrži hlorheksidin, što mu omogućava besprekorno prelaženje preko zuba. Upravo takav konac nalazi se u ponudi kompanije "Curasept", koja uspešno posluje u Srbiji, a korene "vuče" iz Italije.
Curasept konac se ne cepa i olakšava da navlake uđu duboko do desni, kako biste efikasno uklonili sve što bi u budućnosti moglo da predstavlja problem (na primer, ostaci hrane). Ukoliko vam je potrebna pomoć da identifikujete šta tačno uklanjate iz interdentalnih prostora, odlučite se za crni Curasept konac sa hlorheksidinom, koji je obložen voskom i dodatno olakšava ceo proces.
Konac koristite pre nego što za pranje upotrebite četkicu za zube - oduzeće vam nekoliko minuta, ali će se isplatiti. Nakon čišćenja isperite usta vodicom za ispiranje, a potom se bacite na pranje zuba četkicom.
Drugo rešenje - interdentalna četkica
Konac za zube nije idealna opcija za svakoga. Ukoliko lakše rukujete četkicom, Curasept Srbija u ponudi ima profesionalne, jednostavne i efektne interdentalne četkice kao najbolji alat za čišćenje prostora između zuba i oko desni.
Interdentalna četkica je možda i bolji izbor od konca jer olakšava čišćenje vrlo uskih prostora, te ćete biti sigurniji da dobro čistite zube i prostor oko njih. Kao i konac, interdentalnu četkicu koristite pre pranja redovnom četkicom za zube, a potom usta uspirate.
U ponudi su Curasept Proxi interdentalne četkice, optimalan alat za oralnu higijenu. Ove četkice su odličnog oblika za upravljanje i definitivno će vas motivisati da ih uključite u svoju rutinu.
Tečnost za ispiranje usta - uz pranje, a i samostalno
Pomenuta tečnost za ispiranje usta i te kako ima ulogu u očuvanju oralnog zdravlja. Osim što predstavlja idealno sredstvo za ispiranje usta nakon upotrebe konca i/ili interdentalne četkice, tečnost se može koristiti za ispiranje usta i nakon što, na primer, ujutro popijete kafu ili čaj.
Tečnosti su savršene za prevenciju ne samo kamenca i plaka, već i za sprečavanje bojenja zuba različitim tečnostima koje vremenom ostavljaju svoj trag na našim zubima.
Curasept ADS tečnosti za ispiranje usta sa hlorheksidinom profesionalna su sredstva, namenjena svakodnevnoj upotrebi. Ne sadrže alkohol, te nema nikakve opasnosti od isušivanja usne duplje. Razliku ćete primetiti i Vi, ali i Vaš stomatolog.
Upoznajte se sa detaljnom ponudom Curasept Srbija na zvaničnom sajtu OVDE i odaberite sredstva koja će biti najbolja dopuna Vašem životu.
Vitamini B kompleksa su veoma važni za organizam. Nalaze se u mesu, ribi, jajima, iznutricama, mleku, u žitaricama, hlebu, zelenom povrću (kelju, spanaću, kupusu, karfiolu), u orašastim plodovima.
Evropska komisija kaznila je danas sa 426,6 miliona evra izraelsku farmaceutsku grupu Teva zbog, kako je rečeno, "zloupotrebe dominantnog položaja" za svoj lek protiv multipla skleroze, Kopakson.
Endokrinološkinja dr Snežana Polovina rekla je da je svaki drugi građanin Srbije ili predgojazan ili gojazan, dok teži oblik gojaznosti ima preko 21 odsto, odnosno svaki peti građanin.
SZO saopštila je da je više od osam miliona ljudi obolelo od tuberkuloze, što je najveći broj zaraženih od kada je zdravstvena agencija Ujedinjenih nacija počela da vodi evidenciju.
U Pakistanu je pokrenuta kampanja za vakcinaciju protiv dečije paralize širom zemlje, nakon porasta broja novih slučajeva, što je ugrozilo višegodišnje napore da se bolest zaustavi.
Pacijent Zoran Josifović, star 54 godine, kojem je na Institutu za kardiovaskularne bolesti (IKVB) Dedinje 5. oktobra urađena transplantacija srca otpušten je danas kući.
Letnje računanje vremena završava se u nedelju, 27. oktobra u tri sata ujutru, kada se časovnici vraćaju jedan sat unazad i tada počinje zimsko računanje vremena.
Ministarstvo za brigu o porodici saopštilo je da će oko 600 porodica koje imaju članove obolele od retkih bolesti dobiti vaučere u toku sledeće nedelje, na kućne adrese.
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković izjavila je da je od 2019, kada su kupljena dva pokretna mamografa, u Vojvodini pregledano skoro 25.000 žena i otkriveno oko 200 slučajeva karcinoma dojke.
Tokom prošle i ove godine zbog pogrešne dijagnoze Univerzitetske bolnice u Švedskoj kod 33 žene operacijom je uklonjena materica, zbog čega je glavni lekar te bolnice izrazio duboko žaljenje.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je danas potvrdila da u Egiptu više nema malarije, što je dostignuće koje je agencija Ujedinjenih nacija za javno zdravlje pozdravila kao "zaista istorijsko".
Serija leka Diklofenak HF 50 mg u pakovanju od 20 gastrorezistentnih tableta povučena je dobrovoljno sa tržišta, obavestila je Agenciju za lekove i medicinska sredstva Srbije (ALIMS) Hemofarm.