Dve trećine građana Srbije pati od iscrpljenosti na poslu ili je bilo na ivici iscrpljenosti

Više od dve trećine građana Srbije pati od hronične iscrpljenosti na poslu ili je bilo na ivici iscrpljenosti, pokazala je zdravstvena studija "Budućnost zdravlja".
Dve trećine građana Srbije pati od iscrpljenosti na poslu ili je bilo na ivici iscrpljenosti
Foto: Pixabay
Studiju je sproveo Institut za istraživanje tržišta Kantar helt među 18.000 ispitanika u devet zemalja, saopštila je nemačka organizacija za međunarodnu saradnju (GIZ).
Kao i svi problemi mentalnog zdravlja, sagorevanje ne diskriminiše, iako istraživanja sugerišu da neke grupe mogu biti izloženije većem riziku od drugih. 
Izveštaj Future Foruma koji pokriva više od 10.700 radnika u šest zemalja pokazao je da žene imaju za trećinu (32 procenta) veću verovatnoću od muškaraca da dožive sagorevanje, ukazuje se u izveštaju.
 
Veća je verovatnoća da će mlađi deo radne snage da pati od sagorevanja - mlađi od 30 godina imaju 29 odsto veće šanse da dožive simptome nego njihove starije kolege.
 
Što se tiče radnog staža, srednji menadžeri preuzimaju najveći teret i izloženi su najvećem riziku od sagorevanja (43 procenta) u odnosu na bilo koji drugi nivo.
 
Sindrom sagorevanja na poslu najviše pogađa Ruse (72 odsto), Srbe (66 odsto) i Poljake (62 odsto), dok se manje od polovine ispitanika u Španiji, Italiji i Nemačkoj (49 odsto), kao i u Francuskoj (44 odsto), suočilo sa hroničnom iscrpljenošću na poslu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje