Predlog zakona odobren je u parlamentu u februaru. Ministarka za jednakost Irene Montero rekla je tada da je to "istorijski dan za promociju prava žena". Od tada su usvojeni neki amandmani kojima je olakšan pristup pobačaju i promeni pola.
Menstrualno bolovanje nije uobičajena praksa. Na Tajvanu žene mogu da ostanu kod kuće samo tri dana godišnje i tada dobijaju 50 odsto plate. U Južnoj Koreji poslodavci moraju da daju ženama slobodan jedan dan u mesecu ako one to zatraže, ali zakon ne reguliše ko to plaća.
Da bi ostvarile pravo na menstrualno bolovanje, ženama u Španiji potrebno je odobrenje lekara. Trajanje bolovanja u načelu nije ograničeno. Po zakonu, u zavisii od toga koliko žena ima bolne menstruacije i koliko dana bolovi traju. Troškove bolovanja pokriva država.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
To su prava
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar