Genetski smo lenji

Lenjost je možda zapisana u našoj DNK, kažu naučnici.

Lenjost je možda zapisana u našoj DNK, kažu naučnici.

Genetske osobine mogu jednostavno uticati na to da neki ljudi budu manje motivisani za fizički rad, pokazalo je istraživanje.

Istraživači su odgajali pacove od kojih su neki bili izrazito aktivni ili izrazito lenji, što je pokazalo da genetika igra veliku ulogu u našoj spremnosti da vežbamo.

"Pokazali smo da je moguće biti genetski predodređen za lenjost. Ovo bi mogao biti veliki korak u identifikaciji dodatnih razloga za gojaznost kod ljudi", kaže koautor studije profesor Frenk But, sa Univerziteta Mizuri.

Istraživanje je objavljeno u časopisu "American Journal of Physiology", gde je detaljno opisano koliko je svaki od miševa na kojem je rađeno ispitivanje trčao u šest dana. Uočene su razlike u genima kod miševa koji su vežbali i kod onih lenjih.

  • babaroga

    11.04.2013 09:30
    Ako mama pacovčica ne voli da pere sudove - to neće voleti ni pacovče!
  • Sad znam

    11.04.2013 00:17
    zasto sam lenj
    Geni su krivi! Zato mama tata umesdto da mi zvocate zamislite se... Vi ste mi to preneli :-)

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Zašto su važni pregledi urina

Rezultati osnovnog pregleda urina pokazuju stanje naših bubrega, njegovih izvodnih kanala i mokraćne bešike, a ti rezultati važni su za sve, naročito za trudnice i hronične bolesnike.