Lošiji san od čestog kuckanja poruka
Takođe, istraživanje je pokazalo i da su ovakvi ljudi sve manje u mogućnosti da uživo komuniciraju o osetljivim temama.
Iako je brz život nametnuo pravilo da bez mobilnog telefona ne može da se funkcioniše, pored svih prednosti, ovo i nije toliko dobro, pokazuju istraživanja obavljena u Americi.
Takođe, ispostavilo se da konstantno pisanje poruka, bilo sms, mms, preko "Vibera", "Vacapa" ili "Mesendžera" loše utiče na spavanje. Ova nuspojava brze komunikacije proizilazi iz potrebe da čovek odmah odgovori na primljenu poruku.
Karla Mardok sa "Vašington Li univerziteta" otkrila je da brucoši koji ne ispuštaju telefon iz ruku, gore spavaju, bez obzira na nivo stresa kojem su izloženi. Njeno istraživanje je uključivalo i razgovor sa studentima o njihovim problemima sa snom, ali i o emotivnom stanju. Takođe ih je zamolila i da procene koliko poruka pošalju dnevno.
Rezultati istraživanja su pokazali da srazmerno sa brojem poruka, rastu i problemi sa nesanicom, ali i problemi u komunikaciji sa prijateljima i emotivnim partnerima.
"Iako je još na nivou spekulacija, može se raspravljati o tome da je slanje poruka neprikladan način komunikacije za kopiranje interpersonalnog stresa u bliskim odnosima", smatra Mardokova.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar