Spavanje u hladnijoj sobi podmlađuje

Nauka kaže da je temperatura između 15 i 20 stepeni Celzijusovih idealna za dobar san, mada, i ispod toga neće da vam šteti koliko spavanje u pregrejanoj sobi.
Nauka kaže da je temperatura između 15 i 20 stepeni Celzijusovih idealna za dobar san, mada, i ispod toga neće da vam šteti koliko spavanje u pregrejanoj sobi.

Spavanje na nižim temperaturama može smanjiti rizik od određenih metaboličkih bolesti, kao što je dijabetes. Spavanje u sobi koja je pretopla spečava naše telo da oslobađa melatonin, antiejdžing hormon.

Dakle, spavanje u hladnom i podmlađuje, jer kao direktan odgovor na pad temperature naše telo proizvodi više hormona rasta, a zna se da tako usporavamo proces starenja. Pored zdravstvenih, postoji i niz praktičnig koristi od spavanja u rashlađenoj prostoriji. Dokazano je da se brže i lakše zaspi, da je san kvalitetniji, a odmor onaj pravi. Zašto?

Ako naši unutrašnji organi ne mogu da dostignu potrebnu temperaturu, već im je pretoplo, oni će se mučiti da se opuste. Zato, isključite grejanje pre nego što krenete na spavanje, otvorite prozor, obucite lakšu garderobu. Mada, možete da spavate i goli, a još ako vam u tome neko pravi društvo ostićete sve blagodeti "hladne strane jastuka".

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Zašto su važni pregledi urina

Rezultati osnovnog pregleda urina pokazuju stanje naših bubrega, njegovih izvodnih kanala i mokraćne bešike, a ti rezultati važni su za sve, naročito za trudnice i hronične bolesnike.