Analiza dečjih crteža na temu epidemije pokazala je da se deca plaše virusa korona i da im najviše nedostaju drugari iz vrtića, kao i bake i deke, pokazuje istraživanje Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Kikindi.
Ovo je doba digitalnih medija, a internet je tokom krize s koronavirusom postao izvor vitalnih informacija i povezao ljude koji rade od kuće s njihovim kancelarijama.
Virus korona može da ošteti ljudski mozak, a promene u osećaju mirisa tokom rane faze infekcije mogu ukazivati na oštećenje centralnog nervnog sistema, navodi se u preporukama ruskog Ministarstva zdravlja, koje su danas objavljene.
Osećaj hladnoće, učestala drhtavica uz osećaj hladnoće, bolovi u mišićima, glavobolja, bol u grlu i gubitak čula ukusa ili mirisa, predstavljaju šest novih potencijalnih simptoma korona virusa koje navode stručnjaci američkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti.
U Grčkoj će mere protiv širenja virusa korona biti postepeno ukidane, međutim, život i ponašanje na grčkim plažama biće radikalno drugačiji od onog na koji su meštani i turisti navikli.
Francuski naučnici pripremaju se da pokrenu ispitivanje na ljudima kako bi testirali pretpostavku da nikotin može da pomogne telu u borbi sa virusom korona.
Italijanski i britanski medicinski eksperti istražuju moguću vezu pandemije virusa korona i skupa (klastera) ozbiljne zapaljenske bolesti među decom koja stižu u bolnicu sa visokom temperaturom i otečenim arterijama, prenosi Rojters.
Prema novoj studiji iz Francuske i ranijim studijama iz Italije, pušači bi mogli da budu bolje zaštićeni od korone jer nikotin navodno sprečava vezivanje virusa za receptore.
Jedanaest beba krokodila pobeglo je, a devet je još na slobodi nakon što su se provukli kroz rupu u australijskom životinjskom parku, rekao je volonter koji spasava divlje životinje.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da još uvek nema dokaza da ljudi koji su preležali Kovid-19 i razvili antitela ne mogu ponovo da se razbole, izvestio je Rojters.
Grčki radnici uspešno su se prilagodili digitalnoj transformaciji i radu na daljinu, navela je danas globalna mreža profesionalnih firmi KPMG u svom izveštaju o uslovima rada tokom pandemije Kovid-19.
Nošenje maske za lice, fabrički proizvedene ili iz kućne radinosti, sad je preporučeno ili obavezno u mnogim zemljama zbog usporavanja širenja novog virusa korona, ali lekari upozoravaju da u slučaju dece treba pristupiti sa oprezom.
Svetska zdravstvena organizacija, u saradnji sa brojnim zdravstvenim organizacijama, vladama i fondacijama, pokrenuće 4. maja globalnu inicijativu za pronalaženje vakcine i lekova za borbu protiv pandemije virusa korona.