Život
26.01.2015.
22:31
Najnovija američka studija dala je zabrinjavajuće rezultate - čak 80 odsto desetogodišnjakinja je, u želji da budu što mršavije, bilo na nekoj vrsti dijete i posebnom režimu ishrane.
  • LOL

    29.01.2015 08:27
    wtf
    Ako izuzmemo glorifikaciju mrsavosti kao trend sto se spominje u tekstu ostaje cinjenica da postoji impozantan broj dece koja treba da se podvrgnu dijeti sa dobrim razlogom. Dijeta je kontrolisanje ishrane i ne znaci da se ona automatski vrsi zarad skidanja kilograma i ako je sam taj naziv bezrazlozno vremenom postao sinonim za pomenuto.Krivicom iskljucivo roditelja koji ne zele da se bave zdravljem svoje dece broj gojazne dece u Srbiji raste brzinom epidemije a na zalot niko ne radi po tom pitanju.Trebalo bi posvetiti paznju edukaciji buducih roditelja i roditelja male dece sto putem medija, sto putem predavanja u zabavistima, preko saveta pedijatara sto se naravno ne cini.Pa kad imate bebu koja pre prve godine tezi 20 kg svi se smese i smatraju to zdravim uz komentar kako dete odlicno napreduje? Kad petogodinjak nosi velicinu 12-14 jer struk ne moze da mu stane u normalnu velicinu i koji se gusi prilikom pokusaja da trci roditelji za to krive krajnike? Mc je prepun roditelj i male dece, dece u kolicima koja grickaju ponfrit i piju sejk.Zabavite je puno dece kojima kupus smrdi, boranija i grasak su ruzni jer su zeleni pa ih zabrinuti roditelji tove sa cokoladicama cim ih pokupe jer su im jadna deca gladna od lose hrane u PU. Edukacija, edukacija i edukacija mada i to moze da pomogne SAMO onim roditeljima koji zele da vode racuna o vojoj deci a neznaju za bolje jer vec imaju lose stecene navike iz svog detinjstva.A za one koji ne zele, nema pomoci tu jedino socijalna sluzba moze da reaguje i da zastiti dete sto je naravno u Srbiji SF scenario.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna