Autor: Beta

Život
15.05.2019.
08:10 > 08:42
U EU se nalazi osam od deset najgorih aerodroma u svetu, pokazalo je istraživanje grupe za zaštitu prava putnika.
  • cesti letac ja

    16.05.2019 18:17
    Evo i ja bas puno letim, mogu li da napisem neki komentar iz kog ce se videti koliko ja letim? Mislim, potrudicu se ja da izgleda kao da pisem nesto vezano za temu, na primer imam super iskustva u Amsterdamu (sve funkcionise brzo i efikasno) i losa u Minhenu (jedna zena sa malim detetom zaglavila na salteru, a trebalo im mnogo vremena da otvore jos jedan salter i da nisu zakasnio bih na let) a da ne pricam za Kanadu i SAD (jer ne bih imao sta da pricam, jer realno nisam nikad ni bio van Evrope) i eto, muke su to nas "cestih letaca"...
  • Besmislica

    15.05.2019 20:06
    @Deks
    dozvolite da primetim da nikada na beogradskom aerodromu nisam čekao dugo na sigurnosnoj proveri, te mi je stoga veoma interesantno vaše zapažanje da ste čekali toliko dugo u redu u kojem su putnici samo sa vašeg leta, tim pre što veličine letelica koje saobraćaju sa ovog aerodroma spadaju u red srednje i male veličine koje ne mogu poneti puno putnika. Moje je iskustvo upravo suprotno, uvek duže čekam i u Abu Dabiju, i u Frankfurtu, Parizu, Berlinu a o Londonu i američkim i kanadskim aerodromima da ne govorim, aerodromi u Evropi su za njih kao godišnji odmor. Možda je to zato što putujem češće nego nekoliko puta godišnje, a mislim i da je besmisleno da poredimo i vagamo rasterećenost odnosno traumu kad ste u gužvi od 150 naspram gužve od 1500 i više putnika, meni je upravo suprotno vama traumatičnije kad se nađem u velikoj gužvi u kojoj potom ima veće verovatnoće da će pojedini putnici izazvati zaglavljivanje reda zbog sadržaja prtljaga ili nečeg drugog.
  • Deks

    15.05.2019 18:39
    @Besmislica - To nije besmisleno a i činjenica je da to postoji samo u Singapuru, Beogradu, Amsterdamu i možda na još nekom svetskom aerodromu govori da je reč o velikoj manjini. Ne slažem se da je to bolje za putnike naprotiv za mene je to bilo veoma loše iskustvo. Jer kada dođem na aerodrom i odmah prođem sigurnosnu i carinsku proveru osećam se rasterećeno i čekanje na avion je manje traumatično. Na beogradskom aerodromu pak moram da čekam avion znajući da me neprijatnosti poput sigurnosne kontrole tek čekaju. Što se tiče "gužve" na ostalim aerodromima koju navodite ne slažem se da je ona veća tamo gde svi putnici dolaze u red na sigurnosnu kontrolu, jer to je obično veoma dobro organizovano i odvija se brzo kao na pokretnoj traci. Poslednji put na beogradskom aerodromu sam mnogo više čekao u redu za sigurnosnu kontrolu pred ulazak u moj avion nego što prosečno čekam na ostalim aerodromima u red gde pristižu putnici za sve letove. Pritom i sa sigurnosnog aspekta ovakva praksa beogradskog aerodroma je pod znakom pitanja.
  • Besmislica

    15.05.2019 16:00
    @Deks
    Veoma je jednostavno, imate takvo mišljenje jer ne znate o čemu govorite, odnosno nije tačno da ni na jednom drugom aerodromu nema sigurnosne kontrole na izlazu, takve provere imate i na aerodromu u SIngapuru, u Amsterdamu na pojedinim izlazima itd. Štaviše to je upravo bolje za putnika koji ne mora ulaziti u gužvu gde svi putnici za sve izlaze prolaze jedno mesto za proveru, već to mogu uraditi bez gužve na svom izlazu te je stoga nerazumljivo da je vaša ocena beogradskog aerodroma loša baš zbog toga, jer je to potpuno besmisleno.
  • Deks

    15.05.2019 14:34
    Putujem avionom nekoliko puta godišnje i imam veoma pozitivno iskustvo sa niskobudžetnim kompanijama. Najčešće putujem Ryanair-om i imam sve pohvale, poslednjih godina nije bilo nikakvog kašnjenja na njihovim letovima. Negativno iskustvo imam sa nekim kompanijama specijalizovanim za kraće relacije sa manjim avionima npr. Flybe. Što se aerodroma tiče bolji su oni manji jer na većim možete doći u situaciju da ste potpuno izgubljeni. Beogradski aerodrom bih ocenio loše, ni na jednom drugom aerodromu nema toga da se sigurnosna kontrola obavlja pred sam ulazak u avion.
  • student

    15.05.2019 12:09
    "Najbolje plasirani američki aerodrom je onaj u Atlanti, na 34. mestu."

    Ovaj aerodrom je najprometniji na svetu sa 107 miliona putnika godisnje .
    Nije isto odrzavati taj aerodrom ili neki sa par miliona putnika :
    https://www.internationalairportreview.com/article/32311/top-20-largest-airports-world-passenger-number/
  • Milanovic Igor

    15.05.2019 10:11
    Kopar
    Ove godine u Februaru sam imao let iz Hong Konga za Amsterdam sa KLM i zbog bolesti pilota otakazan let. Dali su nas u Hotel na aerodromu, dali nam vaucere za hranu sledeci dan krenuli istim avionom napred. Sami su nam urucili kupon da ispunimo i u roku 15 dana poslali su mi 60 eura na racun. Svaka cast postenim Holandjanima. Sto se tice ostalih nikad vise sa Ryan Air. Prevaranti do bola. 3 leta sva tri kasnila da nisi mogao uhvatiti dalje i nikakve odstete niti odgovorili nisu.
  • EvoOvako

    15.05.2019 09:24
    Gluposti
    Ovakve stvari se utvrđuju komisijski!
    Pa, ne kasni se zbog aerodroma, već zbog prevoznika. LOT-ovi avioni kasne sa svakog aerodroma.
    Jedna od osnovnih delatnosti Sir helps jeste pomoć putnicima da dobiju odštetu od avio kompanije u slučaju kažnjenja i(li) otkazivanja leta. Te stvari ljudi, obično, sređuju sami bez po muke.
    Ovo mi deluje kao marketing i ništa više.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna