Autor: N1

Život
13.05.2024.
17:34
Nemačka je povukla sa tržišta suve vrganje poreklom iz Srbije.
  • bora

    16.05.2024 08:05
    global gep standard
    Trgovinski lanci imaju svoje laboratorije i kontrolisu ono sta
    kupuju.Za global gap standard postoji kontrola preko 200
    kontrolnih tacaka pa i pesticide.Cesto znaju da posalju svoje
    strucnjake u drugu zemlju da kontrolisu prizvodnju.Najveci
    problem u poljoprivredi i prehambenoj proizvodnji u Srbiji je
    zagadjena voda.Voda mora da bude druge kategorije.Zamislite
    slaninu koju pumpaju vodom u kojoj ima arsena ili pranje
    objekta sa vodom u kojoj ima fekalnih bakterija ili arsena.
  • DM

    14.05.2024 08:24
    Vrganji uobičajeno rastu u šumama ali rastu i na sunčanim obroncima, brao sam ih tik uz vinograde i voćnjake tako da nije teško zaključiti odakle pesticidi u njima.
  • Логичар

    14.05.2024 08:06
    Политика забране
    Многи пестициди који су више од пола века у употреби и који су показивали одличан ефекат примене, притом без нус појава на здравље човека, данас су забрањени, углавном не ЕУ производње.

    Новији, ЕУ производње по нарученим "студијама" су потпуно ефикасни, толико да се последњих година осим монилије цвета, сада јавља и монилија плода...па је неопходан додатни третман "дозвољеним" ЕУ препаратима.

  • Hajdi

    14.05.2024 07:27
    Upotrebu hemijskih sredstava u proizvodnji hrane kod nas ne kontroliše niko još od Miloševićevog vremena. Pogotovo ne velike voćnjake u vlasništvu kumova i drugova. Višnje, trešnje, šljive, breskve, kajsije, pa i paprika, njih sve napadaju lisne vaši i prskaju ih čim stignu, a hlorpirifos je do prošle godine i bio registrovan za voće. Od prošle godine je zabranjen. Sa ovako mizernim subvencijama i sistematskim radom na uništenju poljoprivrede, uskoro će i tu biti svemu samo jedan gazda i svu zemlju će koristiti za solarne panele da izvoze struju u EU. A mi, mi smo u toj priči višak.
  • Marsal

    14.05.2024 07:04
    Prevara
    Vrganji kolko ja znam raste u sumi odakle pesticidi samo od ovog zaprasivanja iz aviona vise se nezna cega nema u tom zaprasivanju
  • Kuku lele

    14.05.2024 06:49
    Pa nista cudno kad u poljoprivrednoj apoteci moze da radi bilo ko cak i sa osnovnom skolom. Nazalost taj posao mora da radi neko strucan sa zavrsenom specificnom skolom za fitomedicinu
  • Predrag

    13.05.2024 22:06
    Mito
    A naše inspekcije korumpirane i nizasta ne odgovaraju,svu nastalu štetu bih njima naplatio.
  • Steva

    13.05.2024 21:27
    Otići će to kao alva na tržnicama u Srbiji.
  • Antuntun

    13.05.2024 21:04
    @A3
    Niko se ne može navići na to. Zato smo prvi u Evropi po broju obolelih i umrlih od raka (a ne zbog bombardovanja) i zato nam je životni vek među najkraćim u Evropi. Nego, lako je reći da ne trebamo da izvozimo, аli, zar nije nenormalno da se baš ništa ne može uraditi na normalan način, da se ne mogu poštovati pravila, da svi tako olako posežu za lošim, pa i zabranjenim sredstvima da bi ostvarili nešto? Ovde niko ni ne trepne pre nego što slaže, prevari, sakrije ili proturi nešto. Zar nije nenormalno što je to postao način življenja?
  • Stvarnost

    13.05.2024 20:46
    Stvarnost
    Sns gazda je privatizovao drzavne laboratorije i u Srbiji se ispravnost hrane ne kontrolise. Pesticidi se koriste kako je kome drago i gradjani truju neispitanom a pesticidima tretiranom hranom, koju kupuju na pijaci i trgovinama. Sta kaze ministarstvo? Tu je na celu sada kao ministar profesor na pravnom fakultetu, koji nema nikakvo znanje niti iskustvo vezano sa poljoprivredom!!!
    Ali poglavici Srbije je on "pravi covjek"
  • Gojko

    13.05.2024 20:45
    kako
    Kako bre? Vrganji se beru u sred sume, ne uzgajaju se, ne prskaju se. Otkud?
  • A3

    13.05.2024 18:09
    Jednostavno
    Pošto nam svako malo vraćaju hranu, treba da prestanemo sa izvozom iste. Nama neće škoditi, navikli smo.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna