Član Radne grupe protiv korupcije: Nema volje da se prepozna politička korupcija

Član Radne grupe za izradu Nacrta nacionalne strategije za borbu protiv korupcije Siniša Janković ocenio je da taj dokument ne odgovara stvarnim potrebama borbe protiv korupcije.
Član Radne grupe protiv korupcije: Nema volje da se prepozna politička korupcija
Foto: Pixabay

Kako je naveo, tokom procesa izrade strategije nije bilo volje da se prepozna politička korupcija.

"Iako sam učestvovao u radu svih podgrupa, dajući svoj maksimalan doprinos, ostao sam gotovo usamljen u naporima da se gorućem problemu u Srbiji posveti pažnja koju zaslužuje", istakao je Janković, preneo je  sajt Biroa za društvena istraživanja (BIRODI).
On je naveo da su predstavnici vlasti formalno pokazali visok nivo pažnje, ali da je ona suštinski izostala.
 
"Osnovni razlog za tako oštar stav je odsustvo minimuma profesionalnog pristupa izradi nacrta, koji se ogleda u potpunom zanemarivanju osnovnih principa metodologije. Time je izbegnuto istraživanje korupcije, usled čega je izrada nacrta lutala neistraženim poljem, kao u magli", poručio je Janković.
 
Ističe se da u postupku nije bilo volje da se prepozna politička korupcija, kao njen najopasniji pojavni oblik.
 
"Ja kao predstavnik organizacije civilnog društva koja se zalaže za stvarnu i beskompromisnu borbu protiv korupcije, ne želim da dajem legitimitet fiktivnoj borbi", istakao je Janković.

Kako se navodi na sajtu Birodija, taj stav podržava i Inicijativa za integritet, koju čine Institut za istraživanje korupcije Kareje BIRODI i Podrinjski antikorupcijski tim PAKT. 

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija