
Nezadovoljni praznim obećanjima: Poljoprivrednici osnivaju pokret i izlaze na izbore
Nezadovoljni višegodišnjim stanjem u poljoprivredi i bezbrojnim, neispunjenim obećanjima Vlade da će se situacija pokrenuti sa mrtve tačke, poljoprivrednici su rešili da osnuju svoj pokret.
Kako najavljuju, izaći će i na izbore, preneo je portal Danasa.
Kao i uvek inicijativa kreće iz Šumadije, a datum i mesto osnivanja pokreta i velikog sabora poljoprivrednika, po rečima organizatora skupa ima dvostruku simboliku.
Pokret poljoprivrednika Srbije osniva se u subotu, 19. avgusta, na Preobraženje, tačno u podne u selu Viševac kod Rače Kragujevačke, rodnom mestu Karađorđa, baš kod voždovog spomenika.
To je potvrdio Milan Milošević iz Rače Kragujevačke, koji je jedan od organizatora skupa i osnivanja Pokreta poljoprivrednika Srbije.
"Okupljamo poljoprivrednike iz cele Srbije sa ciljem da nam se pridruže u borbi za očuvanje sela. Prinuđeni smo na ovakav korak, da se aktivno uključimo u taj politički mulj i blato jer ne možemo više da dozvolimo da stalno neko odlučuje u naše ime. Mi više nemamo šta da izgubimo", rekao je Milošević.
Po njegovim rečima ideja osnivanja Pokreta poljoprivrednika naišla je na dobar prijem i odziv u čitavoj zemlji i potvrđen je dolazak poljoprivrednika iz velikog broja gradova, opština i mesta iz cele Srbije.
"Dolazak su potvrdili poljoprivrednici sa teritorija Kragujevca, Novog Sada, Vrbasa, Zrenjanina, Zaječara, Kraljeva, Inđije, Topole, Stare i Nove Pazove… a, biće ih još", rekao je Milošević, jedan od organizatora ovogodišnjih i prošlogodišnjih protesta poljoprivrednika iz Šumadije.
Oni su iz centralne Srbije kolonom traktora pokušavali da uđu u Beograd, putovali su dva dana ali ih je policija sprečila.
Na ovaj korak, možda poslednji koji može da spasi poljoprivredu od potpune propasti, poljoprivrednici su se odlučili "jer su se svi prethodni pokušaji završili fijaskom", rekao je Aleksandar Babić iz sela Desimirovac kod Kragujevca.
Dodao je da je posle svakog pokušaja i pregovora njihov položaj bio još gori.
"Mi sve ovo što se dešava vidimo kao rešenost vlasti u Srbiji da nas potpuno uništi i od nas, koji smo vlasnici zemlje, napravi sirotinju i jeftinu radnu snagu za neke buduće rudnike, fabrike i strane korporacije", rekao je Babić.
Zemlja se ne prodaje, moto je Pokreta poljoprivrednika Srbije, i barem po rečima njihovih predstavnika iz okoline Kragujevca, od toga neće odustati.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ne, Đoković ne kupuje bicikle studentima za put do Strazbura
02.04.2025.•
0
Prethodnih dana veliki broj ljudi podelio je sliku sa navodnom izjavom Novaka Đokovića da poklanja novac studentima koji putuju biciklima do Strazbura.
Uhapšene 24 osobe: Prale novac preko firmi koje se navodno bave otkupom sekundarnih sirovina
02.04.2025.•
0
Kraljevačka policija uhapsila je 24 osobe, dok će protiv još četiri biti podnete krivične prijave.
VIDEO: Napeto u Šapcu tokom sednice Skupštine opštine, guranje građana i obezbeđenja
02.04.2025.•
0
Tokom sednice Skupštine opštine Šabac došlo je do guranja između građana i obezbeđenja koje nije htelo da ih pusti da uđu u zgradu.
Više od 1.300 manipulacija o protestima za 40 dana - najviše na Alo, Informeru i Novostima
02.04.2025.•
0
FakeNews Tragač dokumentovao širenje dezinformacija o studentskim protestima i blokadama - tri portala odgovorna za više od polovine manipulativnih sadržaja.
Novi rekord u najavi: Vučić za prva tri meseca imao 141 obraćanje
02.04.2025.•
0
Portal Istinomer objavio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom prva tri meseca 2025. godine imao 141 obraćanje ili uključenje na nekoj od televizija sa nacionalnom pokrivenošću.
Profesor međunarodnog prava: Slučaj "zvučnog topa" jedinstven u praksi Evropskog suda
02.04.2025.•
0
Evropski sud za ljudska prava dobio je odgovor države Srbije da li su na protestu 15. marta korišćeni sonični uređaji. Ovo su od suda zatražile nevladine organizacije koje još ne objavljuju odgovor.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - koliko znate?
02.04.2025.•
0
Još jedan 021.rs dnevni kviz znanja je pred vama.
Dekanka koja je napadnuta nožem o Vučićevoj izjavi: Povreda nije bezazlena, a on skače sebi u usta
02.04.2025.•
1
Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu Natalija Jovanović rekla je da se oporavlja od napada nožem, da joj je ruka van funkcije, i ocenila da taj incident ima političke posledice.
U toku je pretres stanova i drugih prostorija na 84 adrese
02.04.2025.•
7
U toku je pretres stanova i drugih prostorija na ukupno 84 adrese, kod 82 lica.
Šta je Srbija potpisala sa Mađarskom: Vojni savez i odgovor na sporazum komšija ili nešto drugo?
02.04.2025.•
17
Ministri odbrane Srbije i Mađarske potpisali su dokument koji je poslednjih dana u medijima najavljivan kao početak vojnog saveza te dve zemlje.
Dekan Radovanović: Đukić Dejanović preti akademskoj zajednici, a nema moć da reši probleme
02.04.2025.•
4
Dekan Fizičkog fakulteta u Beogradu Voja Radovanović ocenio je da ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović preti akademskoj zajednici zato što ministarstvo nema moć da reši trenutnu krizu.
Vučić počinje konsultacije o novoj vladi, danas priča sa četiri liste
02.04.2025.•
6
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas, 2. aprila će početi konsultacije o formiranju nove vlade.
Uhapšen zbog napada na policajca u Beogradu: Zadao mu više udaraca
02.04.2025.•
1
D. S. (21) uhapšen je zbog sumnje da je na autobuskom stajalištu u Beogradu napao policajca.
VIDEO: Studenti pred ponoć blokirali kružni tok na Trošarini, odali poštu stradalima u Novom Sadu
02.04.2025.•
4
Studenti koji su sinoć na nekoliko sati blokirali kružni tok na Trošarini u Beogradu u 11.52 časa su sa 16 minuta tišine odali poštu žrtvama nesreće u Novom Sadu.
Preminula televizijska urednica i autorka emisije "Trezor" Bojana Andrić
02.04.2025.•
0
Televizijska urednica Bojana Andrić preminula je u 81. godini, prenela je Radio-televizija Srbije (RTS).
Istraživanje javnog mnjenja: SNS nije na 49,4 odsto kako tvrdi Vučić
01.04.2025.•
54
Uprkos izjavama Aleksandra Vučića da SNS raste rejting i da je u februaru iznosio 49,4 odsto, istraživanje jedne beogradske agencije, rađeno za deo vladajuće koalicije, pokazuje drugačije rezultate.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - nisu za šalu
01.04.2025.•
12
Još jedan 021.rs dnevni kviz znanja je pred vama.
Ekonomski fakultet: Hitno saslušanje i krivična prijava protiv dekanke je pritisak na fakultet
01.04.2025.•
0
Ekonomski fakultet u Beogradu saopštio je da je dekanka Žaklina Stojanović danas saslušana u beogradskoj Policijskoj upravi, po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva.
Sindikat sudske vlasti najavio štrajk od 7. do 9. aprila
01.04.2025.•
3
Sindikat sudske vlasti saopštio je da će zaposleni u sudovima, tužilaštvima i zatvorima stupiti u trodnevni štrajk od 7. do 9. aprila zbog "neispunjenja zahteva za poboljšanje materijalnog položaja".
Kamioni na prelazu Šid čekaju oko pet sati
01.04.2025.•
1
Teretna vozila na graničnom prelazu Šid na izlazu iz Srbije čekaju oko pet časova, a na Batrovcima i Kelebiji se zadržavaju oko dva sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Evropski sud za ljudska prava dobio odgovor države Srbije o zvučnom topu
01.04.2025.•
5
Evropski sud za ljudska prava obavestio je organizacije civilnog društva da je primio odgovor Srbije u vezi sa navodima o mogućoj upotrebi soničnog oružja na protestu u Beogradu 15. marta.
Komentari 7
Brane
Ludovički
Miloš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar