Kontakt centar za litijum: "Zamajavanje naroda" ili stvarna pomoć?

Kontakt centar Vlade Srbije za pitanja o litijumu počeo je sa radom 9. avgusta, a neke od reakcija javnosti su da vlast ovim potezom simulira dijalog i samo "zamajava" građane.
Kontakt centar za litijum: "Zamajavanje naroda" ili stvarna pomoć?
Foto: Pixabay
Kako je navedeno u saopštenju Vlade, cilj ovog kontakt centra je da spreči širenje dezinformacija o projektu iskopavanja litijuma u Srbiji, piše Danas.
 
Kontakt centar će raditi svakog radnog dana od devet do 15 časova, i, kako su najavili iz Vlade, građanima će na raspolaganju biti stručnjaci iz oblasti rudarstva, zdravstva i ekologije, koje mogu dobiti pozivom na broj 0800/37-37-37.
Aleksandar Jovanović Ćuta, poslanik Ekološkog ustanka, kaže za Danas da je ovaj kontakt centar samo još jedno "zamajavanje" građana od strane vlasti.
 
"Oni ovim pokazuju da im je litijum pomračio um. Idi Amin, koji je bio najveći diktator, odustao bi od iskopavanja litijuma da ovoliki narod izađe na ulice", kaže Jovanović Ćuta.
On smatra da Vučić i dalje misli da može da izbegne volju naroda na svom putu ka iskopavanju litijuma.
 
"Ekologija je pred vratima, Vučiću, i sad se suočavaj sa svojim projektima, a to što si se dogovorio sa Rio Tintom, to je samo između vas, to nikakve veze sa građanima nema. Taj kontakt centar je samo još jedan pokušaj ucenjenog čoveka, kao i lekarska komisija", poručuje Jovanović Ćuta.
 
Vladimir Pajić, poslanik Pokreta slobodnih građana, navodi da je otvaranje kontakt centra samo još jedan pokušaj da se fingira dijalog i "smiri požar koji su sami zapalili".
 
"Vlada Srbije hapsi i privodi studente kako bi uplašila ljude i odvratila ih od protesta za zdravu životnu sredinu. Nema tog kontakt centra koji će građanima opravdati korupciju, nesposobnost i bahatost Srpske napredne stranke", kaže Pajić.
Poslanica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević smatra da je otvaranjem kontakt centra za litijum vlast stala iza kompanije Rio Tinto i projekta "Jadar", kao i da se na ovaj način ponašaju kao izvršioci kriznog menadžmenta.
 
"Ne može se verovati ovoj Vladi da želi da suzbije dezinformacije, jer njena vlast dobrim delom počiva na širenju dezinformacija i bežanju od javne rasprave na javnom servisu i televizijama sa nacionalnom frekvencijom", kaže Đorđević.
 
Ovaj potez Vlade kratko je prokomentarisao i sociolog Jovo Bakić.
 
"Pokušavaju da odnosima s javnošću kontrolišu štetu, tj. da šminkom sakriju svoje nakazno lice", kaže Bakić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Neutralni Ugao

    23.08.2024 14:17
    Zemlju bi kiselinom zalivali
    Mene je zanimalo gde će se i na koji način skladištiti upotrebljena sumporna kiselina budući da se radi o 320.000 tona sumporne kiseline godišnje to je esencijalno pitanje ali nisam dobio odgovor. Takođe me zanima zašto su rudne rente tako male za iskopavanje litijuma kad nam proces prerade Jadarita može načiniti veliku ekološku štetu koja bi verovatno prevazišla zaradu. Drugim rečima korist od iskopavanja litijuma ima strana kompanija a mi trebamo da se bavimo posledicama jer živimo u Srbiji a oni uvek mogu da odu i ostave smeće za sobom kojim će se generacije koje dolaze baviti. Po meni ovo se ne isplati za rudnu rentu od 3% i trebamo da kopiramo druge zemlje Evropske unije i da primenimo njihovu rudnu rentu a posebno bi trebalo proveriti koju vrstu tehnologije za preradu će primeniti jer ovoliku kiselinu ako budu koristili neće biti dobro.
  • zztop

    10.08.2024 22:21
    Kol-centar za ispitivanje ruda i gubljenje vremena - alan ford ...
  • preformulisano

    10.08.2024 20:38
    Stvarna pomoć za zamajavanje naroda

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija