Nišlija traži svoj pištolj: Veruje da je među 272 ukradena iz policije za vreme masovne predaje

Nišliji Zoranu Jovanoviću oduzet je pištolj zbog sumnje da ga je nepropisno čuvao.
Kada je sud uvrdio da ipak nije tako i naložio da mu se vrati, ispostavilo da to nije moguće - jer je ukraden iz policijske stanice u Nišu, piše Vreme.
 
Zbog krađe 272 pištolja iz policijske stanice u ovom gradu, niški policajac je uhapšen u Crnoj Gori, po međunarodnoj poternici.
Sektor unutrašnje kontrole podneo je, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, protiv njega krivičnu prijavu, ali nije do kraja objavljeno kako je i koliko lica uspelo da iz magacina iznese toliko naoružanje.
 
U Nišu je oružje masovno nestajalo kada su ga građani nakon dva uzastopna masovna ubistva u Srbiji, po naredbi MUP-a, predavali u policijske stanice, na sigurno.
 
Viša istraživačica Maja Bjeloš iz Beogradskog centra za bezbednosnu politiku rekla je o tome za Vreme da slučaj "otuđivanja" oružja dovodi u pitanje funkcionalnost sistema bezbednosti i ukazuje da su pojedini policajci postali bezbednosna pretnja po građane umesto da se bave svojim poslom.
"Organizovana krađa pištolja predstavlja vrh ledenog brega i rezultat je višegodišnjeg procesa urušavanja Ministarstva unutrašnjih poslova", navela je Bjeloš.
 
Taj proces, kako je objasnila sagovornica nedeljnika Vreme, karakteriše "politizacija rada policije, partijsko zapošljavanje i unapređenje, zatim kriminalizacija policije, prekomerna upotreba sile, odsustvo političke i profesionalne odgovornosti i sankcije za učinjena nezakonita dela što je u konačnici dovelo do otuđivanja policije od građana i pada poverenja u rad policije".
 
U konkretnom slučaju, dodala je, nužno je da rukovodioci policijske stanice Pantelej u Nišu preuzmu odgovornost za propuste u radu policije, pojačaju nadzor nad radom policijskih službenika i dosledno istraže sve aktere i okolnosti koje su dovele do krivičnog dela uz jasnu i nedvosmislenu poruku javnosti da je ovakvo postupanje pripadnika policije kažnjivo i neprihvatljivo.
Smatra i da to može biti korak ka unapređenju opšteg stanja u policiji i sprečavanju da se ista ili slična dela ponove, ali da je dugoročno je neophodno demokratizovati i dekriminalizovati rad policije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dm

    26.09.2024 20:02
    Fer play
    Nije mi krivo sto su mi oduzeli gvoždje,ako mora mora,ali ja to nisam nasao na ulici,posteno je placeno i uredno sam placao porez.Desavalo se razoruzavanje i u drugim zemljama Ali uz pravicnu nadoknadu u novcu,jer verovali ili ne i oruzje je privatna imovina.a ovde doso baja,i rekao pleniii!!!fale im samo jos kozni mantili.....
  • Fotinija

    21.09.2024 10:17
    Trulo voće
    Ovo nije banana drzava vec kora od banana drzave!
  • Zoran Čanov

    20.09.2024 10:40
    I neko će ići u vojsci nakon
    ove vesti?

    Neko će pristati da ide u vojsci i služi vojsku i nosi pušku u državi gde u gradu od 300 hiljada stanovnika nestanu 272 pištolja iz policijske stanice oduzetim od poreskih obveznika koji su ih pre toga čuvali legalno i plaćali poreze redovno svake godine pre oduzimanja i niko ne odgovara.

    Gvatemala i Honduras su pojam pravne države i civilizacije za nas Srbe.

    Mi kao nacija još nismo svesni koliko smo bolesni u moralnom i ekonomskog smislu reči.

    Ni više prevaranata i lopova u svim porama društva ni manje države u celoj Evropi.

    Albanija je 20 godina ispred nas ne ostale države .

    Svi idu napred mi tonemo i gušimo se u korupciji stranačkom i rodbinskom upošljavanju i mega lopovluku u svim društvenim lestvicama.

    U takvoj državi gde neko "mazne" ne 2 nego 272 pištolja iz policijske stanice neko će ući u kasarni da služi vojsku ?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija