Predstavljali se kao radnici EPS-a: Od žene tražili 3.000 evra da joj ne oduzmu brojilo

Niška policija uhapsila je M.V. (29) i B.B. (38) iz tog grada, zbog sumnje da su, predstavljajući se kao radnici Elektrodistribucije, počinili prevaru.
Predstavljali se kao radnici EPS-a: Od žene tražili 3.000 evra da joj ne oduzmu brojilo
Foto: 021.rs
Njih dvojica se sumnjiče da su krajem januara sedamdesettrogodišnjoj sugrađanki prvo rekli da je njeno električno brojilo oštećeno i da će joj zbog toga biti oduzeto, a isporuka struje obustavljena, ukoliko im ne plati 3.000 evra, što je ona i učinila.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su identifikovali i pronašli osumnjičene, kod kojih je nađen i novac za koji se sumnja da im je dala oštećena. 

Oni su, uz krivičnu prijavu, privedeni Osnovnom javnom tužilaštvu u Nišu.

Nakon saslušanja, po predlogu javnog tužioca, sudija im je odredio pritvor do 30 dana.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Платон

    15.02.2025 15:50
    Већ је чудно да поред толиких упозорења, реакција на друштвеним мрежама љзди и даље наседају на овакве и сличне подвале. Лепо се одбију такви посетиоци с образложењем да ћете сутра до епса, поште или шта вам већ нуде и одмах ће се изгубити, на телефону не јављати се на непознате бројеве али и ако су вам познати не давати личне податке. Ово су све упозорења која циркулишу кроз медије већ дуже време

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija