
Vlast poručila meštanima Čortanovaca: Nemojte trošiti naše vreme i ne maltretirajte nas
Politička pozadina stoji iza borbe za vozno stajalište u Čortanovcima, izjavio predsednik Opštine Inđija Vladimir Gak.
Kako piše IN Medija, meštani poručuju da im nikad nije bila namera da ih lokalna vlast doživljava kao konkurenciju na političkoj sceni ili kao ispostavu neke političke opcije.
Vladimir Gak je govoreći o problemima meštana Čortanovaca i voznog stajališta kazao da je pozadina politička i da meštani izađu sa političkim programom kako ne bi "maltertirali sve ostale". Meštani Čortanovaca poručuju da ih lokalna vlast doživljava kao neželjenu smetnju, a ne kao građane Inđije.
Predsednik opštine Inđija Vladimir Gak izjavio je, gostujući u emisiji "Tema", da se više ništa ne može uraditi po pitanju stajališta u Čortanovcima i da su svi mogući napori iskorišćeni bez očekivanog rezultata za meštane Čortanovaca.
On je tom prilikom istakao da je održano nebrojano sastanaka i sa ministrom Goranom Vesićem i njegovim saradnicima kao i sastanci sa meštanima u Opštini Inđija gde su prisustvovali i predstavnici ministarstava, ali da je odgovor negativan i da stajalište ne može da se obezbedi.
U daljem obrazlaganju Gak navodi da postoji grupa ljudi koja traži da se vrati stanica u Čortanovcima i da je na njegovo pitanje, stručnom delu ministarstva građevine, ko god da je predsednik Vladimir Putin, Bajden ili bilo ko, da li postoji teorijska mogućnost da se vrati stajalište u Čortanovce, odgovor bio – ne.
"Ne razumem dalju priču, pitao sam ih otvoreno zašto skačete i napadate mene. Ja razumem pozadinu i poentu, apsolutno politička poenta. Tri sata sedimo na sastanku, prezentuju im se članovi zakona po kojima ne mogu da se urade još dva koloseka, geografski", navodi Gak.
On dalje nastavlja sa objašnjenjem da je potrošeno tri sata objašnjavanja da bi meštani zaključili da će svoju borbu za stajalište nastaviti. Gak ističe da nigde nije video vest da je ispunjeno obećanje izgradnje puta ka stanici u dužini od 3,7 kilometara što rutu smanjuje za 800 metara. Kritikujući medije, ali i svoje saradnike, Gak je kazao da ni on sam ne stiže da obiđe brojne radove koji se izvode širom Opštine Inđija, mnogo ih je.
"Izađite sa političkim programom, nemojte nas maltretirati sve zajedno. Nemojte troštiti naše vreme", poručio je Gak meštanima Čortanovaca.
Čotrtanovčani su na sastanku protekle nedelje poručili predsedniku, ali i svim meštanima Čortanovaca, da se osećaju kao da ih lokalna vlast doživljava kao "neželjenu smetnju, a ne kao građane ove opštine zabrinute za dobrobit i budućnost sela", prenosi IN Medija.
"Želimo da pošaljemo poruku lokalnim vlastima da nismo zainteresovani za izgradnju novog puta do železničke stanice Beška (kroz njive) i da taj put ni na koji način ne rešava naš problem ukidanjem obe stanice u Čortanovcima", poručuju meštani ovog sela.
Meštani napominju da su sve aktivnosti u svojoj borbi za povratak stajališta sprovodili u skladu sa zakonima Republike Srbije poštujući sve procedure. Navode da nisu sprovodili građansku neposlušnost blokiranjem saobraćajnica, niti ometali rad institucija na bilo koji način.
Na kraju, meštani Čortanovaca zahvaljuju se Opštini Inđija na brizi i nametnutim rešenjima i najavljuju dalju saradnju sa višim instancama.
"Predstavnici železnice i države su bili daleko konstruktivniji, a upravo su oni ti koji nam mogu pomoći. Opština Inđija ne može ni da donosi odluke ni da finansira takav projekat", kaže se u saopštenju meštana.
Sledeći korak je slanje rezultata ankete uz analizu opravdanosti resornom Ministarstvu i predsedniku Aleksandru Vučiću.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Dve nesreće na gradilištima u Subotici: Jedan radnik poginuo, drugi teško povređen
01.04.2025.•
2
Subotičanin star 65 godina poginuo je radeći na gradilištu u Subotici. Na drugom gradilištu teško je povređen strani državljanin.
Iz saobraćaja isključeno deset vozača u Južnobačkom okrugu
01.04.2025.•
0
U protekla 24 sata, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba teže, a dve su lakše povređene.
Inđijski studenti prikupljaju pomoć za porodicu preminulog sugrađanina
01.04.2025.•
0
Grupa studenata iz Inđije pokrenula je humanitarnu akciju za pomoć porodici preminulog sugrađanina Miće Grubišića, poznatog kao Kiflica.
Prekinut saobraćaj na pruzi između Zrenjanina i Kikinde
01.04.2025.•
3
Srbijavoz je obavestio korisnike usluga da je juče došlo do prekida saobraćaja vozova na relaciji Zrenjanin – Kikinda.
Bačka Palanka učenicima škola u blokadi i studentima neće regresirati putne troškove
01.04.2025.•
19
Naprednjačka vlast u Bačkoj Palanci donela je odluku da učenicima srednjih škola i studentima, koji su u blokadi, neće regresirati troškove mesečne karte.
Izmenjen režim saobraćaja na deonicama Inđija - Stara Pazova i Dobanovci - Šimanovci
01.04.2025.•
0
Režim saobraćaja izmenjen je danas, 1. aprila na deonicama Inđija - Stara Pazova i Dobanovci - Šimanovci.
Višečasovni studentski protest u četvrtak u Zrenjaninu: Planiran bogat program - ovo su detalji
01.04.2025.•
1
Studenti Tehničkog fakulteta "Mihajlo Pupin" u blokadi najavili su za četvrtak, 3. april novi veliki studentski protest u Zrenjaninu.
Totalno pijan kolima kod Banatskog Karađorđeva udario dva maloletnika i pobegao
31.03.2025.•
1
Policija u Zrenjaninu uhapsila je B.V. (55) iz okoline Žitišta zbog sumnje da je vozeći sa 2,12 promila alkohola u organizmu udario dve maloletne osobe i napustio lice mesta.
Saobraćaj kod petlje Ruma obustavljen do 20. aprila zbog radova
31.03.2025.•
3
Saobraćaj u zoni petlje Ruma biće obsutavljen do 20. aprila.
Protest zbog napada na akademsku zajednicu u Somboru: "Režim SNS pokazuje sve otvoreniji prezir"
31.03.2025.•
2
Protest zbog napada na akademsku zajednicu biće organizovan danas, 31. marta u Somboru.
Dva prazna vagona iskliznula sa pruge Subotica-Sombor
31.03.2025.•
2
Dva vagona iskliznula su juče popodne sa pruge Subotica-Sombor, kod Šebešića.
Žena poginula u udesu kod Rumenke: Automobilom sletela sa puta i udarila u ogradu
31.03.2025.•
1
Žena stara 42 godine poginula je u nesreći koja se juče oko 15 časova dogodila kod Rumenke kada je automobil kojim je upravljala sleteo sa puta.
Suđenje ginekologu iz Sremske Mitrovice za brojna krivična dela počinje 27. maja
30.03.2025.•
1
Suđenje lekaru Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici M. M. (46), kog dve žene terete za akušersko nasilje, odloženo je za 27. maj.
Nova prilika da nekome spasite život: Prikupljanje krvi sledeće nedelje širom Vojvodine
30.03.2025.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Vozači, obratite pažnju: Radovi na više lokacija u Vojvodini i Mačvi
30.03.2025.•
0
Režim saobraćaja izmenjen je ili će tek biti na više deonica u Vojvodini i Mačvi.
Skup "Noć je najmračnija pred svitanje" danas u Vršcu: U planu šetnja i blokada
30.03.2025.•
0
Studenti i građani organizovaće u Vršcu danas, 30. marta tročasovni protestni skup i šetnju "Noć je najmračnija pred svitanje".
Sedam dana od pucnjave u Odžacima: Građani izašli na ulice, poručuju da se ne boje
29.03.2025.•
7
U Odžacima se održava protest nakon pucnjave koja se desila prošle nedelje, kada su građani koji podržavaju studente izloženi dodatnim pritiscima.
Janaf: Nova 30-dnevna licenca za nastavak transporta nafte za rafineriju Pančevo
29.03.2025.•
3
Jadranski naftovod dobio je novu licencu od 30 dana za nastavak transporta nafte za rafineriju Pančevo u vlasništvu Naftne industrije Srbije, saopštio je Janaf.
Proglašena redovna odbrana od poplava na celom toku reke Save
28.03.2025.•
3
Javno vodoprivredno preduzeće "Vode Vojvodine" izdalo je naredbu o proglašenju redovne odbrane od poplava na celom toku reke Save, na osnovu aktuelne hidrološke situacije.
Novi postupci protiv Linglonga i Zrenjanina
28.03.2025.•
3
Građanski preokret je podneo tužbu Upravnom sudu protiv Grada Zrenjanina kojom se traži poništaj ponovljene saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu kineskoj kompaniji Linglong.
Buka pred Somborskim novinama zbog izveštavanja
28.03.2025.•
1
Večeras se nastavljaju okupljanja građana u Somboru, Stanišiću i Bačkom Monoštoru.
Komentari 33
Vreme
/
021
A ako to ne da rezultat - blokiraj prugu. Nije postojao nikakav razlog da se ukinu stanice Beška i Čortanovci. Beščani još koliko-toliko i imaju ali Čortanovčani nemaju alternativu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar