Koliko zarađuju i šta poseduju novosadski poslanici iz opozicije: Situirani
Novosadski poslanici iz redova opozicije prijavili su svoju imovinu i prihode Agenciji za sprečavanje korupcije. Kako se može videti iz imovinskih karata, većina njih je situirana.
Foto: 021.rs
Među opozicionim političarima koji su se našli u Skupštini Srbije, a koji su novosadsku adresu naveli kao prebivalište, ima onih sa po nekoliko nekretnina u sopstvenom vlasništvu, ali i onih koji nemaju nijednu. Ono što je primetno jeste da niko od njih nema depozite u bankama u zemlji i inostranstvu.
U posebnom tekstu pisali smo o imovini novosadskih poslanika iz redova vladajuće koalicije, a sada je red došao na one koji pretenduju da jednog dana zauzmu vladajuće pozicije.
Kao i u slučaju poslanika iz vlasti, postoji mogućnost da se deo imovine opozicionih političara vodi na članove njihovih porodica, što bi moglo da objasni to da neki dugi niz godina žive u Novom Sadu, a nemaju prijavljenu nekretninu.
Borislav Novaković
Nekadašnji gradonačelnik i direktor Zavoda za izgradnju grada Borislav Novaković kao svoj jedini izvor prihoda prijavio je skupštinski angažman. Na osnovu toga, uz naknadu i paušal, mesečno mu se isplaćuje 130.000 dinara.
U izveštaju o prihodima i imovini funkcioner Narodne stranke naveo je i posedovanje dvospratne kuće, koju je stekao nasledstvom. Osim toga, kupovinom je postao vlasnik automobila "opel astra klasik 2" iz 2005. godine.
Pre godinu dana, Novaković je obavestio javnost da je kvart u kom stanuje, u Novom Sadu, oblepljen plakatima kojima se vređaju on i njegov sin.
Marinika Tepić
Članovi Srpske napredne stranke koristili su imovinu Marinike Tepić kako bi je napali. Ostaje upamćen poziv aktuelne potpredsednice Skupštine Srbije Sandre Božić da se preispita otkud ovoj političarki "ogroman stan od jednog hektara praktično u centru Novog Sada".
Naravno, bilo bi teško ne primetiti stan od jednog hektara. Ono na šta je, možda, ciljala članica SNS-a jeste stan od 99 kvadrata, koji je Tepić prijavljivala agenciji od 2011. godine. O stanu je u julu ove godine govorila i javno, objasnivši da ga je kupila zajedno sa suprugom koji je bio prodao dva stana i tako što je ona prodala stan.
Taj stan je bio prijavljen i 2018. godine, ali četiri godine kasnije, u izveštaju koji je prijavila poslanica iz tabora Stranke slobode i pravde, zamenjen je manjom nekretninom. Tako je Tepić navela da na svoje ime poseduje dvosoban stan, koji je stekla kupovinom.
Što se tiče zarade, i ona je bila predmet raspitivanja javnosti, pa je i o tome govorila. Bila je zaposlena u firmi Dragana Đilasa, a sada joj je jedini izvor prihoda ono što dobija za poslanički rad - 143.000 mesečno.
Takođe, Tepić je kupovinom stekla dva automobila, pa su u "voznom parku" "škoda fabia" iz 2010. i "volkswagen polo" iz 2015. godine.
Janko Veselinović
Lider Pokreta za preokret ima dva izvora primanja. Prvi je onaj njegov osnovni, te kao profesor na Poljoprivrednom fakultetu zarađuje 110.000 dinara. Uz to, kao poslanik zarađuje dodatne 32.000 dinara.
On je među opozicionim poslanicima iz Novog Sada sa najvećim spiskom nekretnina u svom vlasništvu, a većinu je stekao nasledstvom. Nasledio je građevinsko zemljište, spratnu kuću, njivu, njivu sa šumom, a udela ima i u prizemnoj kuće, te još jednoj njivi.
Za dvospratnu kuću sa suterenom, površine od 275 kvadratnih metara, prijavio je da je proizvod sopstvene izgradnje. Kupio je "nissan qashqai" proizveden 2018. godine.
Veselinović jedan od retkih novosadskih poslanika koji ima akcije u nekim kompanijama. Tako je on Agenciji prijavio da ima udela u kompaniji "Hrvatske telekomunikacije" u nominalnoj vrednosti od 500 evra.
Ovaj profesor je bio i zastupnik jedne nevladine organizacije registrovane u Novom Sadu. Proverom javno dostupnih podataka iz katastra, može se videti da je organizacija bila registrovana u zgradi u kojoj vlasništvo nad stanom dele Janko Veselinović i još jedan član porodice.
Veselinović je stan iste kvadrature prijavljivao Agenciji od 2010. godine, navodeći da je udeo u vlasništvu stekao kupovinom. Međutim, u izveštaju Agencije iz septembra ove godine, stan se nije našao među imovinom koja se vodi na opozicionog poslanika.
Borko Stefanović
Borko Stefanović nema prebavilašte u Novom Sadu, već u Beogradu. Međutim, poslanik iz redova Stranke slobode i pravde, koji se rodio i odrastao u vojvođanskoj prestonici, zaslužuje da se uvrsti među novosadske političare.
On je Agenciji prijavio da zarađuje 150.000 dinara mesečno kao poslanik u Skupštini Srbije.
Kada je u pitanju imovina, kupovinom je stekao trećinu vlasništva nad trosobnim stanom, a kao nasledstvo ostavljen mu je poslovni prostor od devet kvadratnih metara.
Marija Vojinović
Marija Vojinović nije poznata novosadskoj javnosti, a u Skupštinu Srbije je izabrana preko koalicione liste NADA. Inače je članica Izvršnog odbora Pokreta obnove kraljevine Srbije.
Agencije je prijavila da kao portparol JKP "Čistoća" zarađuje 95.000 dinara, uz šta dobija i 35.000 za poslanički rad.
Ima više nekretnina manje površine koje je stekla kupovinom, među kojima su njiva, kuća, pomoćna zgrada, građevinsko zemljište, te zemljište uz zgradu.
Prijavila je i da je 2021. godine kupila moped "kymco agility 50".
Danijela Grujić
Predsednika Gradskog odbora Stranke slobode i pravde kao profesorka filozofije u Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" zarađuje 77.900 dinara. Kada je u pitanju zarada u Skupštini, Agencija navodi da nije precizno poznat podatak o visini prihoda, te da za poslanički angažman prima 85.000.
Ona je jedna od malobrojnih poslanika iz Novog Sada koja je prijavila da ne poseduje nijednu nekretninu.
Što se tiče vozila, ima dva "peugeot"-a, iz 2003. i 2004. godine, koje je stekla kupovinom.
Nebojša Novaković
Poslanik iz redova Demokratske stranke zaposlen je u "Vodama Vojvodine" gde mesečno prima 82.000 dinara. U imovinskom kartonu se navodi da zarađuje i 130.000 dinara kao poslanik u Skupštini Srbije.
Novaković je prijavio i da nema nekretnine, što nije promena u odnosu na izveštaj iz 2019. godine, ali jeste u odnosu na onaj iz 2016, kada je prijavio posedovanje jednosobnog stana i kuće, stečenih kupovinom.
Što se tiče vozila, prijavio je da je preko ugovora o poklonu dobio "volkswagen passat", proizveden 2016. godine.
Jelena Kalajdžić
Jelena Kalajdžić je bila jedina kandidatkinja iz Novog Sada na izbornoj listi "Moramo", čiju su okosnicu činili Aleksandar Jovanović Ćuta, Nebojša Zelenović i Ne davimo Beograd.
Ova poslanica je prijavila Agenciji da joj je jedini izvor prihoda poslanički rad, za koji dobija 130.000 dinara mesečno.
Kao master inženjer poljoprivrede ne čudi to što je prijavila i da je u zakup uzela voćnjak površine dva hektara.
Ana Oreg
Predsednica Vojvođanskog odbora Pokreta slobodnih građana Ana Oreg za rad u Skupštini dobija 100.000 dinara mesečno.
Ona je prijavila da ne poseduje nekretnine, ali da je kupila "renault scenic" iz 2009. i "ford fiestu" iz 2001.
Osim toga, poslanica je prijavila Agenciji da je vlasnica veterinarske ambulante u Novom Sadu.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Vesić: Podnosim ostavku, ne prihvatam krivicu za tragediju u Novom Sadu
04.11.2024.•
57
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je da će sutra podneti ostavku, ali je rekao i da ne može da prihvati krivicu za nesreću na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Firma za nadzor upozorava: Privremeno zabraniti korišćenje dela Železničke stanice
04.11.2024.•
10
Mađarska firma Utiber upozorila je izvođača radova na moguće strukturalne rizike nakon pada betonske nadstrešnice na Železničkoj stanici.
VIDEO Kako sada vozom za Beograd: Redovne autobuske linije do Petrovaradina, vanredna do Novog Sada
04.11.2024.•
2
Putnici koji dolaze ili odlaze sa Železničke stanice u Petrovaradinu mogu do nje da stignu gradskim prevozom i to linijama 3, 9, 60, 61, 62 i 63.
Turkulov: Nažalost, nema boljitka kod troje povređenih
04.11.2024.•
1
Direktorka Kliničkog centra Vojvodine Vesna Turkulov izjavila je da, nažalost, nema boljitka kod troje teško povređenih u rušenju nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Oko 1.500 Novosađana dalo krv u poslednja tri dana
04.11.2024.•
3
Oko 1.500 građana je tokom tri dana dalo krv u Zavodu za transfuziju krvi Vojvodine, a oko njih 600 je to uradilo po prvi put.
Velika analiza 021.rs: Gde je upotrebna dozvola za Železničku stanicu i šta piše u dokumentaciji
04.11.2024.•
13
Četvrti dan od pogibije 14 ljudi usled pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, privedenih nema.
Portal 021.rs objavljuje pitanja koja šalje nadležnima kako bi se znalo ko ćuti na tragediju
04.11.2024.•
15
Portal 021.rs će u narednom periodu objavljivati pitanja koja prosleđuje institucijama i pojedincima.
Gradska inspekcija: Nemamo nadležnost nad nadzorom na objektima Železničke stanice
04.11.2024.•
8
Portal 021.rs uputio je pitanja Gradskoj uprava za inspekcijske poslove da li su oni obavljala nadzore nad radovima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Protest zbog nesreće u utorak u Novom Sadu: "Prvo simbolični, pa sve radikalniji postupci"
04.11.2024.•
21
Protest zbog nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu u kojoj je u petak poginulo 14, a teško povređene još tri osobe, održaće se u utorak, 5. novembra u Novom Sadu.
Šta radi Vučević u Kini dok su dani žalosti: "Crni oblak nad sajmom zbog nesreće, ali to je život"
04.11.2024.•
42
U danima nakon smrtonosne tragedije koja se dogodila u Novom Sadu, premijer Srbije Miloš Vučević, inače nekadašnji gradonačelnik ovog grada, otputovao je u Kinu.
FOTO Železnička trećeg Dana žalosti: Stanica bez ljudi
04.11.2024.•
5
Danas je moguće da se priđe bliže Železničkoj stanici nego prethodnih dana, do ograde koja je postavljena u neposrednoj blizini.
FOTO: Novosađani u redu čekaju da se upišu u Knjigu žalosti za stradale na Železničkoj stanici
04.11.2024.•
3
Novosađani u redu čekaju ispred Skupštine grada kako bi se upisali u Knjigu žalosti otvorenu za 14 stradalih u nesreći na Železničkoj stanici Novi Sad.
Istorija Železničke stanice: Gradili ljudi sa idejom, urušavaju neznalice
04.11.2024.•
20
Železnička stanica u Novom Sadu ucrtana je u generalni urbanistički plan sredinom 50-ih, a zajedno sa zgradom Medicinskog fakulteta predstavljala je novi koncept Jugoslovenske posleratne arhitekture.
Krivične prijave zbog tragedije na Železničkoj: Protiv Vučića, Vučevića, Brnabić i NN lica
04.11.2024.•
26
Pokret Kreni-Promeni podneo je dve krivične prijave Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu zbog nesreće na Železničkoj stanici, u kojoj je poginulo 14 osoba.
I naredni dani u Novom Sadu sunčani, ali jutra ledena: Minus u petak i subotu
04.11.2024.•
0
Novosađani narednih dana mogu očekivati lepo vreme, ali uz veoma hladna jutra.
Povređeni u nesreći u Novom Sadu i dalje veoma teško: "Povrede tog tipa viđene samo u zemljotresima"
04.11.2024.•
3
Svi pacijenti koji su povređeni u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu i dalje su u teškom stanju.
Razbijena stakla na prostorijama SNS-a na Podbari, ostavljena i poruka: "Ubice"
04.11.2024.•
25
Stakla na prostorijama Mesnog odbora Podbara Srpske napredne stranke razbijena su, a ispod slike premijera i predsednika ostavljena je poruka.
Poslovi kineskih firmi koje su radile na Železničkoj stanici: Pominju se i Veselinović i Radoičić
04.11.2024.•
31
Rekonstrukcija železničke stanice u Novom Sadu nije jedini posao u Srbiji kineskih firmi koje su na njoj radile.
Brnabić: Zašto traže Vučevićevu glavu zbog nesreće u Novom Sadu, šta je on kriv, neka traže moju
04.11.2024.•
83
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će se utvrditi politička odgovornost za tragediju u Novom Sadu, jer u to apsolutno nema nikakvu sumnju.
Od danas otvorena Knjiga žalosti u Skupštini Novog Sada
04.11.2024.•
11
Knjiga žalosti postavlja je u Skupštini Novog Sada, povodom nesreće koja se u petak dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Vanredni polasci gradskih autobusa sa Železničke stanice u Petrovaradinu
04.11.2024.•
7
JGSP "Novi Sad" uveo je vanredne polaske ka Železničkoj stanici u Petrovaradinu zbog preusmeravanja železničkog saobraćaja usled tragedije na stanici u Novom Sadu.
Komentari 17
Alex ns
Miki
Zato ne LAŽI!!!!!!!!!!
Roditelj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar