
Đurić: Zaposleni u GSP će morati malo na teren, da vide kako idu linije
Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić utiska je da zaposleni u Gradskom saobraćajnom preduzeću ne prate dobro situaciju unutar sopstvene firme.

Foto: 021.rs
Gradonačelnik je ovo izjavio na pitanje 021.rs o redukciji autobuskih linija u okviru prolećnog reda vožnje, koje su izazvale veliki broj žalbi građana.
Đurić očekuje da će već danas naložiti preduzeću da vrati pređašnji red vožnje, sa više polazaka, ali očekuje i da rukovodstvo bolje procenjuje potrebe Novosađana koji koriste usluge GSP.
"Ja pitam zaposlene koji se voze autobusom, neki dolaze sa Klise, iz Futoga, Veternika i dolazim i ja do saznanja da nije sve baš tako sjajno, da ne funkcioniše baš kako meni govore (iz preduzeća). Ipak je stanje na terenu malo drugačije i ne idu autobusi za Klisu baš na pola sata, već idu na sat vremena", navodi gradonačelnik.
Đurić je utiska da se situacija unutar firme ne prati dobro.
"Imam utisak da ne prate ni oni ljudi dobro situaciju unutar firme, moraće malo i da idu na teren da vide linije kako idu - jesu li pune ili nisu, da li treba negde harmonika ili redovan autobus. Meni je bezveze da ujutru za Karlovce ide harmonika u pola sedam, u 7.15 prolazi starim Karlovačkim putem i voze se dve bake koje možda idu na svoje vikendice", kaže gradonačelnik.
Ekonomski mu je, kaže, više opravdano da na ovim polascima saobraća manji autobus, ali da se linije ne ukidaju.
O redukcijama koje je od 1. aprila uvelo Gradsko saobraćajno preduzeće građani su saznali iz detaljne analize izmena koje je objavio 021.rs.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
UŽIVO: Novosadski srednjoškolci odaju poštu stradalima na Železničkoj stanici, pa nastavljaju marš
26.03.2025.•
5
Novosadski đaci danas, 26. marta organizuju protest "Srednjoškolci uz studente".
Do kraja nedelje u Novom Sadu tmurno i mokro, a i početkom sledeće sedmice
26.03.2025.•
0
I naredni dani u Novom Sadu biće tmurni, a očekuje se i kiša.
Komšija - sinonim za poverenje, sigurnost, podršku i prijateljstvo
26.03.2025.•
0
Komšija je oduvek sinonim za poverenje, sigurnost, podršku i prijateljstvo.
Ispit za buduće taksiste o poznavanju Novog Sada 14. i 16. aprila
26.03.2025.•
1
Pisani deo ispita za novosadske taksiste održaće se u ponedeljak, 14. aprila u Kongresnom centru Novosadskog sajma, u Hajduk Veljkovoj 11.
Beočin će tri meseca biti bez vode za piće: Od 7. aprila samo tehnička voda
26.03.2025.•
11
Beočin u naredna tri meseca neće imati vodu za piće zbog rekonstrukcije i dogradnje postrojenja za prečišćavanje bunarske vode.
"Srednjoškolci uz studente": Đaci danas protestuju u Novom Sadu
26.03.2025.•
5
Novosadski srednjoškolci organizuju danas, 26. marta, protestnu šetnju u znak podrške studentima u blokadama svojih fakulteta.
Lepe vesti iz Betanije: Za jedan dan u Novom Sadu rođeno 25 beba, među njima dva para blizanaca
26.03.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 25 beba.
Novi studentski protest u četvrtak u Novom Sadu: "Da mi vas nešto pitamo"
25.03.2025.•
17
Novosadski studenti najavili su protest pod nazivom "Da mi vas nešto pitamo" za četvrtak, 27. mart.
Sreda pred Novosađanima: Protest, predstave i još ponešto
25.03.2025.•
0
Sreda je uskoro tu, a na samom početku dana očekuje vas protest u organizaciji srednjoškolaca.
Profesori Univerziteta u Novom Sadu okupili se u kampusu: "Tu smo i ostajemo uz naše studente"
25.03.2025.•
38
Profesori Univerziteta u Novom Sadu okupili su se večeras u kampusu kako bi ponovo pružili podršku studentima i njihovim zahtevima.
Novosadski studenti izneli zahteve nakon napada tokom blokade RTS: Ostavke na RTV i procesuiranje
25.03.2025.•
11
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu saopštili su zahteve prema Radio-televiziji Vojvodini (RTV) i Radio-televiziji Srbije (RTS).
Dekani UNS: Borićemo se protiv spornih i nelegitimnih odluka ministarstva i Vlade
25.03.2025.•
14
Više dekana fakulteta Univerziteta u Novom Sadu obavestilo je Ministarstvo prosvete da su angažovali advokate zbog spornih odluka ovog ministarstva.
FOTO, VIDEO Završen skup ispred MUP-a: Studenti poručili - "policija da radi svoj posao pravedno"
25.03.2025.•
41
Studenti koji blokiraju fakultete novosadskog univerziteta protestovali su ispred MUP-a na Bulevaru oslobođenja, a skup su nazvali "Svi za jednoga, jedan za svi".
Novosađani, da li ste u januaru zarađivali skoro 126.000 dinara? Prosečna plata pokazuje da - jeste
25.03.2025.•
76
Novosađani su i u januaru mesecu imali najveću prosečnu platu u Vojvodini - 125.975 bez poreza i doprinosa, što je u odnosu na decembar ipak manje za 2.647 dinara.
VIDEO: Novosadski studenti predaju zahtev za istragu zbog napada na njih tokom blokade Skupštine
25.03.2025.•
11
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu će policiji predati Zahtev za pokretanje istrage zbog napada na studente tokom pokušaja blokade Skupštine grada 18. marta.
I narednih dana u Novom Sadu - kiša, kiša, kiša...
25.03.2025.•
0
Naredni dani u Novom Sadu biće tmurni i kišoviti.
Grad tvrdi da skoro sve škole u Novom Sadu rade redovno: Da li je to zaista tako?
25.03.2025.•
46
Gradsko veće za obrazovanje Novog Sada obavestilo je građane da većina škola u Novom Sadu radi radovno.
Detalji o ponudama za radove na Železničkoj stanici u Novom Sadu i koliko su neki koštali
25.03.2025.•
2
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu objavilo je u svojoj dokumentaciji ugovore koje je Starting zaključio za radove na Železničkoj stanici, ali ne i sve ponude koje su deo ovih ugovora.
Ambulanta za fizikalnu terapiju "Neokinetika" u Novom Sadu: Rešenje za bolna stanja
25.03.2025.•
0
Ambulanta za fizikalnu terapiju "Neokinetika" u Novom Sadu nudi inovativni pristup rešavanju različitih bolnih stanja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
25.03.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Vučićević osudila "zaključavanje roditelja i nastavnika" u dvorištu OŠ "Sonja Marinković"
24.03.2025.•
32
Članica Gradskog veća za obrazovanje Milica Vučićević najoštrije je osudila, kako je rekla, zaključavanje roditelja i nastavnika u dvorištu Osnovne škole "Sonja Marinković".
Komentari 51
B
@Veliki Štrumpf
Budućnost
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar