
VIDEO: Proglašena odbrana od poplava na sremskoj strani Novog Sada, očekuje se povlačenje Dunava
Proglašena je redovna odbrana od poplava na Dunavu kod Novog Sada. Odbrana se odnosi na sremsku stranu grada, u zoni Sremske Kamenice, Petrovaradina i Sremskih Karlovaca.

Foto: 021.rs
Zona obuhvata 11,4 kilometara sremske obale.
Odbrana je proglašena jer je na mernoj stanici izmereno 458 centimetara, što je više od granice od 450 centimetara, kada se na ovoj strani reke proglašava redovna odbrana.
U dnevnom biletenu JVP "Voda Vojvodine" o odbrani od poplava navodi se da je na sektoru na kojem je proglašena odbrana od poplava uvedeno dežurstvo.
Sa sremske strane, kao i bačke, vanredna odbrana se proglašava pri vodostaju od 700 centimetara.
Dunav verovatno dostigao maksimum
Merni podaci govore da je vodostaj Dunava kod Novog Sada danas verovatno dostigao maksimum i počeo da usporava, te da neće preći ni redovnu granicu odbrane od poplava od 550 centimetara kod Novog Sada.
Na automatskoj mernoj stanici vodostaj se kretao od 455 do 460 centimetara tokom prepodneva, što je usporavanje u rastu, dok na vodostanicama pre Novog Sada skoro da nema porasta reke koja stagnira ili opada.
Dunav nije ugrozio naselja u ovom delu u Vojvodini, ali su plaže Oficirac, Štrand ili drugi nebranjeni delovi na Šodrošu, Kamenjaru i drugim lokacijama oko Novog Sada, poplavljeni.

Kako se uverila reporterska ekipa 021.rs, na delu dunavske obale, od Telepa ka Begeču, objekti koji su u nebranjenoj zoni su barem za metar ili više iznad nivoa reke.
Ovo se najbolje vidi na naseljenom delu Kamenjara, gde je primetno da stanari ništa ne preduzimaju radi odbrane od poplava, jer su prognoze takve da vodostaj neće bit iznad 550, odnosno 600 centimetara, kada dolazi do ulaska vode u većinu kuća i drugih objekata na ovoj lokaciji.

Na ovom delu su pod vodom plaže ili parcele koje su uz samu reku i na kojima nema gradnje.
Objekti na Ribarskom ostrvu i na Petrovaradinskoj adi su takođe iznad nivoa vode.
Dunav je preplavio Šodroš, pa je pod vodom niži deo gradilišta na kojem se odvijaju radovi na privremenu putu za privremenu most na Kameničkoj adi.
Dunav je zauzeo veliki deo peščane plaže na Štrandu, pa ispod jednog broja suncobrana ne može da se leži. Iako nema mnogo posetilaca, za sada nije problem pronaći mesto za sunčanje.
Poplavljeni su i niži delovi Bećarca, kao i Oficirca.
Na keju se može slobodno šetati, jer vodi nije poplavila ni donji deo odbrambenog nasipa. Verovatno će tako i ostati, jer je za plavljenje potrebno još pola metra, koliko Dunav ne bi trebalo da naraste.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Poljoprivredni pravi buku": Studentski protest podrške profesorki u nedelju ispred PS Stari grad
29.03.2025.•
0
Studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu u nedelju, 30. marta, organizuju protest podrške njihovoj profesorki Dragani Budakov.
Potpisivanje inicijative za Generalštab tokom vikenda ispred FTN-a
29.03.2025.•
1
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu organizuju potpisivanje inicijative za Generaštab.
Lepe vesti za kraj nedelje: U Novom Sadu rođeno 16 beba
29.03.2025.•
0
U novosadskoj Betaniji u protekla 24 časa rođeno je 16 beba.
Dačić: Navodi o napadu apsolutna laž, dokaz izjava studenta u bolnici
29.03.2025.•
37
Ministar policije Ivica Dačić objavio je izjavu studenta koji se posle napada u centru Novog Sada nalazio u bolnici, teško povređen.
Tužilaštvo naložilo policiji da pribavi video snimke i izjave učesnika i očevidaca tuče
29.03.2025.•
3
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je policijskoj upravi da preduzme "niz operativnih mera u skladu sa zakonom" u cilju rasvetljavanja "kritičnog događaja" u ulici Laze Telečkog.
FOTO, VIDEO: Završen studentski protest u Laze Telečkog
29.03.2025.•
40
Protest u centru grada zbog prebijanja četvorice studenata DIF-a, koji su organizovale njihove kolege studenti u blokadi, završen je 10 minuta posle ponoći.
Studenti iz Novog Sada idu biciklima do Strazbura
28.03.2025.•
46
Studenti u blokadi ići će biciklima od Novog Sada do Strazbura kako bi se obratili Savetu Evrope.
Mićin: Studenti u alkoholisanom stanju sami izazvali sukob
28.03.2025.•
52
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se povodom incidenta koji se sinoć dogodio u centru Novog Sada, a u kojem su povređeni studenti.
Oglasila se pivnica "Tata Brada" o incidentu sa studentima
28.03.2025.•
8
Na večerašnjem protest u Novom Sadu išaran je ulaz u pivnicu "Tata Brada", a ime ugostiteljskog objekta je precrtano.
Mlađan Dinkić ponovo odgovorio Anketnoj komisiji
28.03.2025.•
3
"Profesorski rečeno, Anketna komisija je - promašila temu", poručio je, između ostalog, nekadašnji ministar finansija Mlađan Dinkić u novom saopštenju.
Advokatska komora Vojvodine pridružila se potpisima tužilaca i sudija u osudi Vučićeve izjave
28.03.2025.•
14
Advokatska komora Vojvodine saopštila je da se pridružuje potpisima sudija i tužilaca kojim se osuđuje Vučićeva izjava da će "oni tužioci koji ne budu štitili poredak i zakon biti promenjeni".
Klinički centar Vojvodine: Jedan pretučeni student ostaje na bolničkom lečenju
28.03.2025.•
2
Klinički centar Vojvodine (KCV) saopštio je da je na lečenju zadržan jedan od tri pacijenta - studenta koji su primljeni prethodne noći u Urgentni centar.
Serbia Zijin Mining dobitnik nagrade "Kapetan Miša Anastasijević"
28.03.2025.•
0
Kompanija Serbia Zijin Mining, vlasnik prvog zelenog rudarskog projekta i pionir održivog rudarstva u Srbiji, dobitnik je prestižne nagrade "Kapetan Miša Anastasijević".
Oglasili se Vučević i SNS o incidentu u Novom Sadu, kažu da studenti lažu
28.03.2025.•
32
Premijer u ostavci Miloš Vučević oglasio se na mreži instagram povodom prebijanja četiri studenta u Novom Sadu, a saopštenjem se oglasio i Gradski odbor Srpske napredne stranke u Novom Sadu.
MUP o prebijanju studenata u Novom Sadu: Šta je zapisano u službenoj belešci
28.03.2025.•
43
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su policijski službenici PU Novi Sad noćas, oko 2.25 časova upućeni u Katoličku portu odakle je NN lice prijavilo da je u toku tuča više lica.
Marinković: "Odgovorili smo TOK-u, naša misija je da ukažemo i na druge oblike odgovornosti"
28.03.2025.•
1
Član Anketne komisije za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice Tanasije Marinković, rekao je da ta komisija nije predala svoj izveštaj TOK-u, ali da je na zahtev tog Tužilaštva odgovorila.
Večeras protest zbog napada na studente u Novom Sadu
28.03.2025.•
10
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu najavili su da će večeras u 21 čas, protestovati kod fontane u Katoličkoj porti zbog prebijanja njihovih kolega.
Pretučena četiri studenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja: Dvojica teže povređena
28.03.2025.•
89
Četiri studenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u blokadi pretučena su sinoć u centru Novog Sada.
FOTO, VIDEO: Završena petočasovna blokada turbo kružnog toka: "Suluda je uredba"
28.03.2025.•
77
Zaposleni na Fakultetu tehničkih nauka počeli su danas u 10h blokadu turbo kružnog toka kod Promenade, koju su završili tačno u 15 časova, a saobraćaj u tom delu grada sada se odvija nesmetano.
Mićin nakon što su ga Limanci bukom ispratili: Nije veći demokrata onaj ko glasnije viče
28.03.2025.•
48
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se nakon što ga je sinoć bukom sa Limana ispratila grupa građana.
Imate mesečnu ili godišnju kartu za GSP u Novom Sadu? Ni to nije dovoljno da ne budete kažnjeni
28.03.2025.•
69
Građani koji putuju autobusima JGSP "Novi Sad", a pritom imaju plaćene mesečne ili godišnje karte za prevoz, počeli su prilikom kontrole da dobijaju opomene.
Komentari 6
/
Sremska strana
Kanda
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar