
Odluka RTV-a o imenovanju v.d. direktorke izbrisana sa njihovog sajta: Da li Klem ostaje?
Vest o odluci UO RTV-a je najpre sa sajta ovog javnog servisa, a potom i sa drugih portala bliskim vlastima, kao Vojvodina uživo i Dnevnik.

Foto: 021.rs
Prema informacijama portala Cenzolovka, u četvrtak, 22. juna bi na elektronskoj sednici UO RTV mogao da promeni sopstvenu odluku i da, Jožef Klem, koji je podneo ostavku, ostane v.d. direktora RTV i nakon 1. jula.
Nakon odluke Upravnog odbora Radio-televizije Vojvodine (UO RTV) da, umesto imenovanja novog generalnog direktora, imenuju novu vršiteljku dužnosti generalnog direktora, u pokrajinskom javnom servisu počela je da raste tenzija usled nezadovoljstva i razočaranosti.
Pre svih su bili nezadovoljni sindikalci, koji su unapred odbacili kao neprihvatljiv takav epilog sednice UO RTV.
Dodatne, možda i jače, tenzije su se, međutim, očito odvijale "na drugim nivoima".
Osim nezvaničnih glasina iz samog RTV "o tome da se nešto dešava" povodom (ne)očekivane odluke UO RTV, obrve su s razlogom počele da se podižu nakon što je tokom popodneva naprasno skinuta vest (o sednici UO RTV) najpre sa sajta RTV, a potom, u svojevrsnom domino efektu, i sa (drugih) portala bliskim vlastima, poput Vojvodina uživo i Dnevnik.
Vest ipak završila u Dnevniku RTV
Cenzolovka je pokušala da u RTV-u dobije zvanično objašnjenje za skidanje vesti u kojoj se navodi da nijedan od kandidata za generalnog direktora nije dobio dovoljan broj glasova članova UO (najmanje šest), da je Jožef Klem, dosadašnji v.d. generalnog direktora RTV podneo ostavku, te da je za novu vršiteljku dužnosti direktora imenovana zamenica generalnog direktora RTV Sanja Jašarević Kužić.
Na stranicama tih portala više nije moguće pronaći vest sa sednice UO, ali izvorni URL-ovi na tim sajtovima svedoče o tome da su odluke UO RTV bar neko vreme obitavale u sajber spejsu.
Vest o kadrovskim promenama i propasti konkursa za generalnog direktora uspela je ipak nekako da završi u Dnevniku RTV u 17 časova, ali i u, uprkos nastojanjima neimenovanih pojedinaca, večernjim informativnim emisijama na jezicima nacionalnih manjina.
"Nezavisnost" obustavlja komunikaciju sa UO RTV-a
Darko Šper, poverenik Sindikata Nezavisnost u RTV rekao je za Cenzolovku da taj sindikat obustavlja dalju komunikaciju sa Upravnim odborom RTV "dok je na njegovom čelu Marko Ćalić".
"Najbolje bi bilo da se, nakon jučerašnje svinjarije, sam povuče ili da ga smene. On (Ćalić – prim.a) nije dorasta obavljanju poverene funkcije. Očekujem da g. Klem i preostali članovi UO što pre razreše situaciju glede izbora novog generalnog direktora", rekao je Šper.
Kad je teško, onda Klem
Klem je, prema podacima Cenzolovke, zamoljen da zbog neuspelog konkursa za generalnog direktora povuče ostavku i da ostane na mestu ve-dea do izbora novog generalnog direktora.
Za sada nije zvanično poznato zbog čega članovi UO RTV nisu imenovali novog generalnog direktora, iako su obojica kandidata za tu funkciju, i Budimir Marković i Željko Dvožak, ispunjavali sve formalne uslove iz konkursa.
Prema saznanjima Cenzolovke, obojica kandidata doživeli su razgovor sa članovima UO RTV i predstavljanje svojih programa rada i upravljanja RTV-om, kao "čistu farsu".
Bar jedan kandidat konkurisaće i na narednom konkursu, saznaje Cenzolovka.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
UŽIVO: Novosadski studenti šetaju za naučnike, usput uzvikuju "Nauka je ustala" i Pumpaj"
02.04.2025.•
0
Protestna šetnja "Nauka je ustala" održava se danas, 2. aprila.
Više od 100 organizacija zahteva reakciju evropskih institucija na pritvaranje novosadskih aktivista
02.04.2025.•
0
Više od 100 organizacija uputilo je pismo evropskim institucijama sa zahtevom "da reaguju na politički progon i pritvaranje" novosadskih aktivista iz studentske grupe Stav i Pokreta slobodnih građana.
Deca uzrasta do 14 godina danas mogu besplatno da se učlane u Gradsku biblioteku u Novom Sadu
02.04.2025.•
0
Gradska biblioteka u Novom Sadu obeležava 70 godina od osnivanja Dečjeg odeljenja, a tim povodom i povodom Međunarodnog dana dečje knjige omogućila je besplatan upis za decu do 14 godina.
Protesti na sve strane: Šta se sve dešava u Novom Sadu i okolini danas?
02.04.2025.•
3
Sreda, 2. april u Novom Sadu biće puna dešavanja - od protesta, preko zborova i humanitarnih događaja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba: Među njima i bliznakinje
02.04.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Viši sud u Novom Sadu: Odluka o optužnici za pad nadstrešnice je doneta
01.04.2025.•
7
Viši sud u Novom Sadu doneo je odluku o optužnici protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice Železničke stanice.
VIDEO Šetnja sećanja na žrtve pada nadstrešnice: 16 buketa i 16 signalnih raketa
01.04.2025.•
11
Studenti koji blokiraju fakultete Univerziteta u Novom Sadu organizovali su šetnju sećanja na žrtve pada nadstrešnice.
Novosađani, šta vas očekuje sutra: Negde protesti, negde restrikcije struje
01.04.2025.•
2
Prolepšanje vremena nas očekuje u novom danu. Osim toga tu su i zanimljive predstave u novosadskim pozorištima.
Optužnica protiv čoveka koji je napao učesnike skupa kod škole "Bogdan Šuput"
01.04.2025.•
0
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podnelo je sudu optužni predlog protiv B.P. iz Novog Sada, zbog sumnje da je 3. februara fizički napao učesnike blokade u blizini Škole za dizajn "Bogdan Šuput".
Studenti u blokadi rudarima: Vreme je da svi stanemo solidarno i izborimo se za svoja prava
01.04.2025.•
2
Studenti koji blokiraju novosadske fakultete uputili su otvoreno pismo rudarima Srbije i pozvali ih da se "priključe svenarodnoj borbi za zdravije društvo".
Ko je zloupotrebio lične podatke studenata Filozofskog: Lažni studenti pišu pravim
01.04.2025.•
9
Studenti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu dobili su veliki broj imejlova od navodnih studenata koji od njih traže da prestanu sa blokadama, rekli su profesori sa tog fakulteta.
Novosađanin koji je uhapšen zbog incidenta kod SNS štanda braniće se sa slobode
01.04.2025.•
5
Aktivista Saša Bugarski pušten je nakon saslušanja pred tužiocem. Nije mu određen pritvor i braniće se sa slobode.
Rekordna čitanost portala 021.rs: Skoro 20 miliona otvorenih stranica
01.04.2025.•
25
Portal 021.rs je tokom marta ostvario rekordnu čitanost.
Nakon navoda da zatvorenike na Klisi izjedaju stenice, oglasio se i Pašalić
01.04.2025.•
9
Okružni zatvor u Novom Sadu postupio je po preporukama zaštitnika građana i poboljšao uslove u smeštaju.
Restrikcije vode u Novom Sadu uskoro kraće za još sat vremena, normalizacija krajem aprila
01.04.2025.•
0
Regeneracija bunara BHD 10 trebalo bi da bude okončana do 10. aprila, čime će restrikcija vodosnabdevanja biti skraćena za sat vremena i počinjaće od jedan sat ujutru.
Jednočasovni štrajk upozorenja vaspitača u petak u Novom Sadu: Na sat vremena izlaze na ulice
01.04.2025.•
1
Zaposleni u PU "Radosno detinjstvo" u petak, 4. aprila, održaće jednočasovni štrajk upozorenja izlaskom na ulice.
Tužiteljka Paunović: Neobično i neozbiljno što još nema optužnice za pad nadstrešnice
01.04.2025.•
6
Tužiteljka Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Jasmina Paunović izjavila je da je neobično i neozbiljno što optužnica za pad nadstrešnice u Novom Sadu ni posle tri meseca nije potvrđena.
Ipak će biti još kiše - a stiže i zahlađenje
01.04.2025.•
0
Iako je prvobitno najavljeno da od sutra sledi nekoliko suvih i sunčanijih dana, prognoza se promenila.
Novi Sad policijski grad: Koliko pripadnika MUP-a je obezbeđivalo proteste od 1. novembra
01.04.2025.•
16
Prethodnih nedelja širom Srbije policija u punoj opremi za razbijanje demonstracija obezbeđivala je lokalne skupštine i druge javne ustanove.
Tužilaštvo u Sarajevu predložilo kaznene mere za napadače na srednjoškolce iz Novog Sada
01.04.2025.•
0
Tužilaštvo Kantona Sarajevo predložilo je mere zabrane za tri maloletnika koji se sumnjiče za napad na srednjoškolce iz Novog Sada, objavio je sarajevski portal Raport.
FOTO, VIDEO: Cveće, sveće i baner "5 meseci (od) zločina, 0 odgovornosti, 1.000 godina robije sledi"
01.04.2025.•
2
Odavanje pošte stradalima u padu nadstrešnice organizovano je danas na Železničkoj stanici, tačno pet meseci od ove tragedije u kojoj je život izgubilo 16 ljudi, a jedna osoba je teško povređena.
Komentari 1
Gaga
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar