
Deo novosadske opozicije o "Parku kod Spensa": Biće to "behaton park"; Još jedan neuspeli projekat
Stranka slobode i prave ocenila je da je gradnja parka na mestu propalog projekta "Dino park" ponovo pokazala "kako naprednjačka vlast pogrešno i bahato rešava probleme koje je sama proizvela".

Foto: 021.rs
Predsednik Gradskog odbora Vladimir Vrsajkov navodi da je "Dino park", bio i ostao pokazna vežba za brzo izvlačenje novca iz budžeta, jer su "ceo taj cirkus skupo platili svi građani, a zauzvrat su dobili jeftino lutkarsko pozorište koje je ekspresno propalo".
Kako navodi, ono što posebno zabrinjava u novom scenariju za ovu lokaciju jeste želja da gradska vlast podigne park.
"Gradska vlast koja svojim urbanističkim haosom masovno uništava zelenilo i smanjuje broj stabala u gradu, ponosno uništava Šodroš, pravi parkove bez drveća kao što su to Novi i Limanski park? Realna slika pljačke gradske, ali i pokrajinske kase, budući da se finansira većim delom iz budžeta AP Vojvodine, postaje jasna tek kada se vide detalji plana. Naime, predviđena tri miliona evra biće potrošena na klupe, behaton staze, komunalno opremanje i 22 stabla više nego dosad. Gradska vlast koja nema novca u budžetu za besplatne udžbenike i besplatan školski obrok za našu decu, vlast koja traži donacije građana za obnovu zelenila nakon oluje, planira park i tu će natrpati i gomilu preskupog parkovskog nameštaja?", pita se Vrsajkov.
On istovremeno, pošto je plan da radovi traju dve godine, pita koliko puta će taj rok i predviđeni budžet biti probijeni.
Vrsajkov dodaje da su Novom Sadu potrebne zelene površine i parkovi, ali ne po ceni parka kod Spensa i da je ova sredstva iz pokrajinskog budžeta trebalo hitno da se preusmere u saniranje ogromne štete od olujnog nevremena koje je pogodilo Bačku Palanku i druga vojvođanska mesta.
Iz SSP kažu i da vlast mora biti "osujećena u daljem arčenju novca" i da, nakon izbora 2024. godine i promene gradske vlasti, uz konsultacije građana i stručnjaka treba naći rešenje za lokaciju na kojoj se predviđa novi park.
PSG: Prvo dati odgovor na pitanje ko je odgovoran za propali Dino park
Gradski odbor Pokleta slobodnih građana povodom raspisivanja tendera za uređenje ove površine navodi da je reč o enormnoj sumi novca koja "budi opravdanu sumnju u mogućnost da će poslove i tendere vezane za uređenje ove javne površine opet dobiti firme čiji su vlasnici ljudi bliski vlasti, a bez kompetencija za potrebno polje rada i da ćemo svedočiti još jednom neuspelom projektu gradske vlasti, poput radova na olimpijskom bazenu na Spensu".
Smatraju da je gradska vlast dužna da prvo da odgovor na pitanje šta je razlog i ko je odgovoran za preskupu, a propalu investiciju u projekat Dino parka koji se nalazio na tom mestu.
"Dalje, zašto se odustaje od originalnog plana za tu lokaciju na kojoj je trebao da bude izgrađen bazen za neplivače, bazen srednje veličine i bazen za skokove a oko tih bazena uređen prostor za boravak na otvorenom. Takođe, nejasno je i nerazumno, procenjeno vreme za realizaciju radova, na prostoru od oko 1,8 hektara, za 600 kalendarskih dana", navode u saopštenju.
Smatraju i da je ulaganje u još jednu fontanu "upitno" s obzirom na to da "preskupa fontana na rekonstruisanom Pozorišnom trgu još nije proradila, a i ostale fontane, kao ona u katoličkoj porti često nisu u funkciji".
"Gradska vlast ne vodi računa o ni već postojećim fontanama u gradu a kako će održavati još jednu", pita PSG.
Od grada zahtevaju odgoovre na ova pitanja i transparentnost kada je reč o trošenju sredstava.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Poljoprivredni pravi buku": Protest podrške profesorki danas ispred Policijske stanice Stari grad
30.03.2025.•
2
Studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu u nedelju, 30. marta, organizuju protest podrške njihovoj profesorki Dragani Budakov.
"Festival u dinstanju" danas u Temerinu: Pogledajte najavljeni program
30.03.2025.•
6
"Najveći festival u distanju" biće organizovan u nedelju, 30. marta, u Temerinu. "Festival" je prethodno pomeren sa 23. na 30. mart zbog smrti šesnaeste žrtve pada nadstrešnice.
Studenti Visoke vaspitačke škole sutra prikupljaju sredstva za biciklističku turu do Strazbura
29.03.2025.•
0
Studenti u blokadi Visoke vaspitačke škole pozvali su kolege da u nedelju, 30. marta na njihovom fakultetu zajedno učestvuju u humanitarnom događaju prikupljanja sredstava za turu do Strazbura.
RYCO najoštrije osudio napad na srednjoškolce u Sarajevu: "Podignimo glas protiv nasilja"
29.03.2025.•
2
Regionalna kancelarija za saradnju mladih (RYCO) izražava "najdublju zabrinutost i najoštrije osuđuje nasilni napad na srednjoškolce iz Novog Sada i Sarajeva, koji se dogodio 28. marta u Sarajevu".
Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije: "Podrška studentima biciklistima do Strazbura"
29.03.2025.•
3
Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije podržaće putovanje 50 studenata Univerziteta u Novom Sadu, koji će biciklima krenuti do Strazbura, kako bi EU institucijama ukazali na stanje u Srbiji.
Biciklom do Strazbura: Studenti u blokadi objavili rutu podviga
29.03.2025.•
24
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu objavili su rutu biciklističke trke "Biciklom do Strazbura", sa idejom da u centru evropske pravde predaju dokument o kršenju prava u Srbiji.
Gradska uprava za sport: Bazen u Futogu počinje sa radom do kraja aprila
29.03.2025.•
7
Gradska uprava za sport i omladinu saopštila je da će bazen u Futogu početi sa radom do kraja aprila, a da su u toku obuke zaposlenih, pripreme za punjenje i nabavka sredstava za filtraciju vode.
VIDEO Novosađani širom grada kod štandova SNS: Oterali ih sa lokacija, Mićina izviždali u Futogu
29.03.2025.•
71
Novosađani širom grada "posećuju" štandove Srpske napredne stranke. Gradonačelnika Novog Sada Žarka Mićina su izviždali u Futogu.
FOTO Policija traga za napadačima na studente u Novom Sadu: Da li ste ih videli?
29.03.2025.•
65
Policija u Novom Sadu traga za nekoliko osoba za koje se sumnja da su napali studente Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u ulici Laze Telečkog.
Nedelja u Novom Sadu oblačna i kišovita, od srede toplije
29.03.2025.•
0
Nedelja u Novom Sadu biće umereno oblačna, sa po kojim zrakom sunca tokom dana.
Potpisivanje inicijative za Generalštab tokom vikenda ispred FTN-a
29.03.2025.•
8
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu organizuju potpisivanje inicijative za Generaštab.
Lepe vesti za kraj nedelje: U Novom Sadu rođeno 16 beba
29.03.2025.•
0
U novosadskoj Betaniji u protekla 24 časa rođeno je 16 beba.
Dačić: Navodi o napadu apsolutna laž, dokaz izjava studenta u bolnici
29.03.2025.•
65
Ministar policije Ivica Dačić objavio je izjavu studenta koji se posle napada u centru Novog Sada nalazio u bolnici, teško povređen.
Tužilaštvo naložilo policiji da pribavi video snimke i izjave učesnika i očevidaca tuče
29.03.2025.•
5
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je policijskoj upravi da preduzme "niz operativnih mera u skladu sa zakonom" u cilju rasvetljavanja "kritičnog događaja" u ulici Laze Telečkog.
FOTO, VIDEO: Završen studentski protest u Laze Telečkog
29.03.2025.•
52
Protest u centru grada zbog prebijanja četvorice studenata DIF-a, koji su organizovale njihove kolege studenti u blokadi, završen je 10 minuta posle ponoći.
Studenti iz Novog Sada idu biciklima do Strazbura
28.03.2025.•
63
Studenti u blokadi ići će biciklima od Novog Sada do Strazbura kako bi se obratili Savetu Evrope.
Mićin: Studenti u alkoholisanom stanju sami izazvali sukob
28.03.2025.•
63
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se povodom incidenta koji se sinoć dogodio u centru Novog Sada, a u kojem su povređeni studenti.
Oglasila se pivnica "Tata Brada" o incidentu sa studentima
28.03.2025.•
12
Na večerašnjem protest u Novom Sadu išaran je ulaz u pivnicu "Tata Brada", a ime ugostiteljskog objekta je precrtano.
Mlađan Dinkić ponovo odgovorio Anketnoj komisiji
28.03.2025.•
6
"Profesorski rečeno, Anketna komisija je - promašila temu", poručio je, između ostalog, nekadašnji ministar finansija Mlađan Dinkić u novom saopštenju.
Advokatska komora Vojvodine pridružila se potpisima tužilaca i sudija u osudi Vučićeve izjave
28.03.2025.•
20
Advokatska komora Vojvodine saopštila je da se pridružuje potpisima sudija i tužilaca kojim se osuđuje Vučićeva izjava da će "oni tužioci koji ne budu štitili poredak i zakon biti promenjeni".
Klinički centar Vojvodine: Jedan pretučeni student ostaje na bolničkom lečenju
28.03.2025.•
3
Klinički centar Vojvodine (KCV) saopštio je da je na lečenju zadržan jedan od tri pacijenta - studenta koji su primljeni prethodne noći u Urgentni centar.
Komentari 12
Vladan
A zamisli da se vi klošari prvo opismenite pa onda botujete?
LIMAN
Tapkalo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar