Kao što je i bilo najavljeno, građani su na 14 minuta zastali, bilo da su se nalazili u automobilima ili kao pešaci na ulicama.
To su učinili kako na velikim raskrsnicama i u centru, tako i na bulevarima i gde god da su se našli u tom trenutku.
Na Bulevaru Mihajla Pupina stvorila se kolona automobila.
Mogle su se čuti sirene, dok pojedini nisu znali o čemu se radi i tražili alternativne pravce.
Veliki broj građana okupio se baš kod Železničke stanice, gde se dogodila tragedija.
I na ostalim lokacijama, poput Kampusa i na Bulevaru oslobođenja, građani su ovog petka zastali i ukazali na 14 žrtava nesreće na Železničkoj stanici.
Ispred Prirodno-matematičkog fakulteta veliki broj profesora i studenata priključio se akciji, kao i ispred Filozofskog fakulteta.
Profesor dr Branko Miljanović i predsednik Sindikalne organizacije PMF-a, koja je i pozvala zaposlene i studente da u 11.52 pauziraju sve i da stoje ispred fakulteta, rekao je da je to način da se oda počast poginulima.
"Ovo je protest nas na Univerzitetu, na fakultetu, da se ovako ne može raditi. Četrnaest ljudi je nastradalo, ubijeno. Ko je odgovarao? Ko je uhapšen? Bilo je saslušavanja, to znamo. Ne može više ovako. Pozvali smo ljude, naše zaposlene na PMF-u da izađemo i odamo počast nastradalima bez nasilja i bez govora", rekao je profesor za 021.rs.
Kod Lutrije su pešaci blokirali saobraćaj, ali su automobili prolazili uprkos tome. Reporterka 021.rs javlja da je situacija u jednom trenutku bila napeta.
Priključili su se i poljoprivrednici i traktorima zastali u Kisaču i Kaću.
Na ovu akciju pozvala je novosadska opozicija.
Kako su naveli, građane su pozvali na individualni protest i građansku neposlušnost, jer tužilaštvo koje je, kako kažu, izloženo pritiscima i opstrukcijom vlasti, još uvek nikoga nije proglasilo osumnjičenim za tragediju na Železničkoj stanici.
Prošlo je dve nedelje od nesreće na Železničkoj stanici u kojoj je stradalo 14 osoba, a troje je teško povređeno.
Zbog nesreće su organizovani protesti u Novom Sadu i Beogradu, a privođeni su građani i aktivisti koji su učestvovali na protestu 5. novembra. Međutim, javnost je još uvek bez odgovora ko je kriv za nesreću.
U Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu je do 13. novembra saslušano oko 70 osoba.
Javnosti je, za sada, poznato samo da je među saslušanima u svojstvu građanina bio i bivši ministar građevine Goran Vesić. Tužilaštvo se, do juče, osam dana nije oglašavalo o istrazi. Javni tužilac se nijednom nije obratio medijima, a iako se pretpostavlja da istragu vodi glavni tužilac Branislav Lepotić, to nikad nije novinarima rečeno. Novinari 021.rs više puta su pitali ko su tužioci zaduženi za istragu, ali nismo dobili odgovor.
Osim toga, obratili smo se i Posebnom odeljenju Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu zaduženom za istragu korupcionih radnji, s obzirom na navode o tajnosti ugovora i "upletenosti javnih funkcionera", kako bismo proverili da li su i oni pozvani da se uključe u istragu. Odgovore nismo dobili.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 92
Građanin Srbije
Ako možeš da kažeš da je neko "jedva dočekao" ovo, ti si bolestan. Leči se.
Novosadjanka
Venja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar