![Ješić najavio krivičnu prijavu protiv Zobenice: "Kolovođa SNS aktivista koji su vređali građane" Ješić najavio krivičnu prijavu protiv Zobenice: "Kolovođa SNS aktivista koji su vređali građane"](/images/80d5de3a419a69be5ba960bb0fef9a1d/300x175_Jesic_pusten_nasa.jpg)
Tepić: Vučić je slagao, imao je sastanak sa kog je Zobenica izašao bled kao krpa
Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić optužila je predsednika Srbije Aleksandra Vučića da nije govorio istinu kada je pričao o funkcioneru Srpske napredne stranke Damiru Zobenici.
"Imamo notornu laž Vučića, kada je reč o snimku Zobenice koji sam pustila u javnost", rekla je Tepić u emisiji "Ustisak nedelje", prenosi Nova.rs.
Tepić je pre nekoliko dana objavila snimak na kom se čuje kako Zobenica u telefonskom razgovoru daje zadatak SNS aktivistima da izazovu incidente i da vređaju opozicione lidere na lokacijama koje će biti blokirane u Novom Sadu. Istog dana stiglo je i pojašnjenje od Vučića koji je kazao da mu je Zobenica poslao poruku da to nije njegov glas, već je u pitanju veštačka inteligencija.
"Ja nisam hteo ni da ga pitam. Evo, poslao mi je poruku da je to veštačka inteligencija, ne znam šta. Baš me briga", rekao je tada Vučić.
Tepić je kazala da je Vučić zvao Zobenicu na sastanak sa članstvom SNS, te da je, kako je kazala, Zobenica bled kao krpa izašao sa tog sastanka.
Predsednik Zeleno–levog fronta Radomir Lazović je ocenio da je ponašanje Vučića takvo da on pokušava da taj snimak prikaže kao nešto što nije strašno.
"Predsednik se ponaša tako da bi umanjio tenzije koje su velike. On pokušava da pokaže da to nije nešto strašno", kazao je Lazović.
Dodao je da se Vučić ponaša kao gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić kada je rekao da je normalno da funkcioneri SNS brane svoj grad i državu od nasilnika, misleći na demonstrante".
"Predsednik laže često, svakodnevno iznosi neistine i to je redovna pojava", naveo je Lazović.
Tepić je rekla da očekuje da će represija da se povećava, te da misli da su oni (vlast) "potpuno izbačeni iz sedla, potpuno izbačeni sa koloseka".
"To vidite po učestalosti obraćanja Vučića, nekada i više puta dnevno, gde on pokušava da to zamaže raznim nekim drugim temama. Zapravo su u panici", kazala je ona.
Prema njenim rečima, prvo su shvatili "da su bušni, da više ne mogu da računaju na lojalnost sopstvenih članova". Kazala je da im to stvara ogroman problem i da se boje da bi još neke informacije mogle da dospeju u javnost.
"Čak i u SNS ne žele svi da pristanu da saučestvuju u organizovanoj kriminalnoj grupi i ubistvima ljudi, jer mi sutra treba da se pitamo kako će da izgleda taj metro u Beogradu. Pa urušiće se pola grada, kako će da izgleda bilo koji most koji će da dižu", rekla je Tepić.
Podsetimo da je nekoliko stručnjaka za zvuk reklo da je gotovo nemoguće da je u pitanju AI. Opširnije OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Danas košava, temperatura do osam stepeni
08.02.2025.•
0
U Novom Sadu u subotu ujutru slab mraz, tokom dana vetrovito uz umerenu oblačnost.
Godišnja nagrada NDNV-a u rukama deset novinarki i novinara: Podigli su standard profesije
07.02.2025.•
6
Nezavisno društvo novinara Vojvodine uručilo je Godišnju nagradu posvećenim novinarkama i novinarima među kojima je i novinarka i pomoćnica urednika Portala 021, Dragana Prica Kovačević.
Nastavnik na informativnom razgovoru u policiji: "Zbog podrške roditelja sve podnosim sa osmehom"
07.02.2025.•
16
Nastavnik informatike u Osnovnoj školi "Prva vojvođanska brigada" Valentin Novačić javio se na informativni razgovor u policiju, navodeći kratko da nije želeo da da izjavu bez advokata.
Rektor Madić: "Sednica Senata će se realizovati uspešno i što pre"
07.02.2025.•
5
Rukovodstvo Univerziteta u Novom Sadu "snažno podržava i zalaže se za sazivanjem sednice Senata u najkraćem mogućem roku", saopštio je Rektorski tim UNS.
Akademija umetnosti podržala odluku muzičke škole o odlaganju takmičenja
07.02.2025.•
2
Dekanski kolegijum Akademije umetnosti podržao je odluku zaposlenih Muzičke škole "Isidor Bajić" da do daljnjeg ne učestvuju u žirijima i ne vode učenike na takmičenje.
FOTO, VIDEO: Novi Sad zastao na 15 minuta, manji incident kod Lutrije
07.02.2025.•
28
Novi Sad je i ove nedelje stao na 15 minuta.
Šetnja "Roditeljske solidarnosti" u subotu u Novom Sadu: Evo kakav je plan
07.02.2025.•
40
Novosadski roditelji u subotu, 8. februara, organizuju šetnju podrške prosvetnim radnicima i studentima.
Povampirena priča o otcepljenju Vojvodine: Zašto režim ponovo podmeće ovu temu?
07.02.2025.•
126
Priča o navodnoj pretnji otcepljenja Vojvodine od Srbije povampirila se poslednjih nedelja, a plasira je niko drugi do predstavnici vlasti.
Dačić o padu nadstrešnice: Policija postupa po nalogu, a nije podignuta optužnica za korupciju
07.02.2025.•
31
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, u vezi s padom nadstrešnice novosadske Železničke stanice, kaže da policija postupa samo po nalogu i da nije podignuta optužnica za eventualno delo korupcije.
Nastavlja se sunčano i hladno vreme u Novom Sadu
07.02.2025.•
0
Naredni dani u Novom Sadu biće pretežno sunčani, ali ledeni.
U Betaniji rođeno 15 beba, dečaka duplo više
07.02.2025.•
0
Prethodnog dana u novosadskom porodilištu bilo je 14 porođaja.
Pozorišta kreću u sedmodnevni štrajk
06.02.2025.•
22
Pozorišta su donela odluku da će stupiti u sedmodnevni štrajk.
Mreža "Slobodni univerzitet": Zbog rektora Madića tridesetak nastavnika može ostati bez posla
06.02.2025.•
34
Neformalna mreža "Slobodan univerzitet" upozorila je da najmanje 30 nastavnika i saradnika može ostati bez posla jer rektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić odbija da sazove sednicu Senata.
Sunčani petak u Novom Sadu: Donosimo vam vodič za novi dan
06.02.2025.•
0
Iako hladan, očekuje nas sunčan i lep dan sa puno zanimljivih dešavanja.
Demanti Bojana Terzina
06.02.2025.•
0
Bojan Terzin uputio je demanti na tekst "Roditelji učenika OŠ 'Vasa Stajić' ujutru se okupljaju ispred policijske stanice u Radničkoj", u kojem su prenete informacije sa portala Autonomija.
"Blokadno šišanje" na Mostu slobode za malu Sofiju: Sakupljeno skoro 112.000 dinara
06.02.2025.•
5
Student Dimitrije je tokom blokade Mosta slobode u Novom Sadu organizovao humanitarno šišanje za devojčicu sa cerebralnom paralizom Sofiju Rajić.
Advokatska komora Vojvodine: Odluka suda o minimumu procesa rada advokata je nezakonita
06.02.2025.•
8
Advokatska komora Vojvodine izrazila je protest zbog privremene mere koju je doneo Viši sud u Beogradu, kojom je uticao na minimum procesa rada advokata tokom obustave.
Muškarac na Telepu tokom 15 minuta tišine krenuo kroz građane
06.02.2025.•
17
Muškarac je u automobilu tokom odavanja 15-minutne počasti kod OŠ "Jožef Atila" krenuo kroz blokiranu raskrsnicu na kojoj su bili građani.
FOTO, VIDEO: Zaposleni u KCV-u i danas sa 15 minuta tišine odali počast stradalima
06.02.2025.•
3
Zaposleni Kliničkog centra Vojvodine i danas su izašli ispred ove ustanove u 11.52h kako bi sa 15 minuta tišine odali počast stradalima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
VIDEO: Zaposleni vrtića "Vilenjak" blokirali Bulevar cara Lazara, studenti ih podržali
06.02.2025.•
9
Zaposleni vrtića "Vilenjak" u Novom Sadu svakodnevno na 15 minuta zastaju kako bi odali poštu stradalima na Železničkoj stanici i podržali studentske zahteve.
VIDEO Profesor Medicinskog fakulteta: Studentska pobuna nezadrživa reka koju niko ne može zaustaviti
06.02.2025.•
18
Profesor Medicinskog fakulteta dr Ilija Srdanović rekao je danas na obraćanju ispred ovog fakulteta da je potpuno normalno da se stane uz omladinu.
Komentari 27
Мргуд
Dragan
BGD 011
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar